Historia reform społecznych #1

Masakry, których dopuszczali się na ludności Kongo belgijscy kolonizatorzy za czasów króla Belgii Leopolda II, długo były zamiatane pod dywan. Dopiero wynalezienie aparatu Kodak i odwaga ludzi, którzy postawili sobie za cel powstrzymanie tego ludobójstwa poprzez wyciągnięcie okrutnych zbrodni na światło dzienne zmieniło tę sytuację i pociągnęło za sobą zmianę świadomości "cywilizowanych" społeczeństw.

Na zdjęciu kongijski mężczyzna patrzy na odcięte stopę i dłoń swojej 5-letniej córeczki, która została zamordowana przez białych kolonizatorów z Anglo-Belgian India Rubber Company. 

Dziś te same metody – pokazywanie zdjęć ofiar ludobójstwa – stosowane są przez tych, którzy chcą wyciągnąć na światło dzienne zbrodnię aborcji i powstrzymać ją. Historia pokazuje, że to podejście jest skuteczne. Od naszej determinacji zależy, jak szybko aborcja zostanie zakazana, aby już żadne dziecko nie było zagrożone brutalnym morderstwem.

Więcej interesujących treści

Czy Polska będzie niepodległa?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest niepodległość. Niepodległa może być tylko wspólnota, która jest świadoma swojej tożsamości. Tłum kibiców albo fanów gwiazdy estrady

halloween

Przyjaźń z szatanem

31 października wielu ludzi obchodzi mroczne „święto” Halloween, nie zdając sobie kompletnie sprawy z tego, że ta tradycja ma silne konotacje demoniczne. Nierzadko, za zachętą

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN