Herod 2017 – nominacje

ROMUALD DĘBSKI Ordynator ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, w którym w 2016 roku wykonano 115 aborcji (ponad 10% aborcji dokonywanych w całym kraju). U 52 dzieci przyczyną odebrania im życia był zespół Downa. U trzech innych – zespół Turnera.

W związku z prowadzoną przez Fundację akcją „Szpitale bez aborterów” zdecydowaliśmy się w tym roku do plebiscytu Heroda nominować ludzi, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za mordowanie dzieci w placówkach medycznych. Przypomnijmy, że to Herod był osobą, która nakazała wybijać niemowlęta.

Bardzo często to prywatne poglądy dyrektorów szpitali decydują o tym, że zabija się w nich dziesiątki dzieci rocznie, zazwyczaj ze względu na podejrzenie choroby. Mentalność eugeniczna jest lekarzom wpajana już na studiach, a później egzekwowana podczas pracy na oddziałach ginekologicznych. Chcemy, żeby szpitale skończyły z rzezią niewinnych dzieci.

Lista nominowanych:

ROMUALD DĘBSKI
Ordynator ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie, w którym w 2016 roku wykonano 115 aborcji (ponad 10% aborcji dokonywanych w całym kraju). U 52 dzieci przyczyną odebrania im życia był zespół Downa. U trzech innych – zespół Turnera.

KAMIL DYBIZBAŃSKI
Dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. W okresie styczeń 2016 – czerwiec 2017 dokonano aż 35 aborcji. Najczęstszymi ofiarami były dzieci podejrzane o zespół Downa. Wykonuje się tam również aborcje selektywne. Ich ofiarą padł jeden z bliźniaków, podejrzany o zespół Turnera.

RENATA GODYŃ-SWĘDZIOŁ
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Dyrektor uchyliła się od obowiązku udzielenia najnowszych informacji o liczbie dzieci abortowanych w szpitalu. Z poprzednich danych wiadomo jednak, że w latach 2010-2016 wykonano w tym szpitalu 59 aborcji.

MIROSŁAW WIELGOŚ
Rektor WUM, odpowiedzialny za kształcenie przyszłych ginekologów. Jako Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM odpowiedzialny za śmierć zabijanych tam przez aborcję chorych dzieci.

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN