Szukaj
Close this search box.

Gubernator Michigan: aborcja „to po prostu dobra ekonomia”

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer stwierdziła, że zabijanie dzieci poprzez aborcję „to po prostu dobra ekonomia”, a stany które tego nie dopuszczają tracą „talenty i inwestycje”. Aborcję nazwała „wolnością”, a prawo, które jej zabrania „niebezpiecznym”.

Po uchyleniu wyroku Roe vs. Wade w czerwcu zeszłego roku przez Sąd Najwyższy USA, w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się prawdziwa walka. Niektóre stany dążą do całkowitej ochrony dzieci przed zabiciem, inne domagają się ich zabijania przez cały okres ciąży, a nawet później. Ciężko jest jednak przekonać przeciętnego człowieka do mordowania niewinnych i bezbronnych, jeśli nie nazwie się fałszu prawdą, a zła dobrem.

Właśnie dlatego Gretchen Whitmer mówi, że należy zabić, bo utraci się talenty. Przecież gdyby dziecko żyło, mogłoby swoje talenty rozwijać. Wolność nie oznacza prawa do zabijania, bo wówczas pozabijalibyśmy się nawzajem, mordując każdego, kto nam przeszkadza. Niebezpieczne dla dzieci jest prawo, które pozwala je zabijać, a nie takie, które je chroni.

Co do ekonomii, to nawet nie cytując badań wiemy, że zabijanie dzieci jest najgorszą ekonomią z możliwych. To właśnie człowiek, jego zdolności i praca przyczyniają się do rozwoju ekonomii. Wiemy to mieszkając w kraju, który boryka się z rekordowo niską dzietnością. Jeśli zabije się 64 miliony osób, tak jak w USA w ostatnim półwieczu, to straty ekonomiczne wylicza się na 6,9 biliona (!) dolarów.

Nie wiemy ile dzieci straciło życie w Polsce w ostatnich latach. Morduje się je poprzez aborcję pigułkową, tabletki „dzień po”, pigułki antykoncepcyjne, spirale domaciczne. Tych dzieci nikt nie ujmuje w statystykach. Giną, choć każde z nich było niepowtarzalnym człowiekiem. Może odkryliby leki na raka, zaprowadzili pokój na świecie, zlikwidowaliby ubóstwo. Z pewnością swoim uśmiechem daliby światu dużo radości. Czy myślimy o nich jako o niepowetowanej stracie, która zmieniła i wciąż zmienia nasz świat na gorsze?

Źródła:
https://www.lifenews.com/2023/01/27/gretchen-whitmer-defends-abortion-killing-babies-for-profit-is-just-good-economics
https://www.lifenews.com/2022/06/21/abortion-hurts-americas-economy-babies-would-have-contributed-6-9-trillion-had-they-not-been-killed

Zdjęcie: austin_slack, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), https://flic.kr/p/9t6qXd

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN