Grzywna dla skarżącej Kingę Małecką-Prybyło

kingaW czwartek 25 kwietnia 2013 roku Kinga Małecka-Prybyło, członek zarządu Fundacji Pro-prawo do życia ponownie stanęła przed sądem. Troska o życie dzieci przed narodzeniem nie wszystkim jest na rękę. Wystawa "Wybierz Życie jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z okrucieństwem aborcji, więc właśnie za jej organizację obwiniono ją o ... wywołanie zgorszenia publicznego. To już trzecia odsłona rozprawy. Po raz kolejny też "zgorszona" Aleksandra J. nie stawiła się jako świadek.

kingaW czwartek 25 kwietnia 2013 roku Kinga Małecka-Prybyło, członek zarządu Fundacji Pro-prawo do życia ponownie stanęła przed sądem. Troska o życie dzieci przed narodzeniem nie wszystkim jest na rękę. Wystawa “Wybierz Życie jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z okrucieństwem aborcji, więc właśnie za jej organizację obwiniono ją o … wywołanie zgorszenia publicznego. To już trzecia odsłona rozprawy. Po raz kolejny też “zgorszona” Aleksandra J. nie stawiła się jako świadek.

Aleksandra J. jest zawiadamiana telefonicznie, bo wezwań sądu nie przyjmuje. Jakby trudno jej było spojrzeć w oczy młodej kobiecie, którą ciąga po sądach. Swoimi zeznaniami dała jednak podstawę do rozpoczęcia procesu karnego.

Jednakże na czwartkowej rozprawie nawet sąd stracił cierpliwość. Na Aleksandrę J. została nałożona kara grzywny w wysokości 250 zł. Jeżeli nadal nie będzie się pojawiać, zostaną na nią nałożone kolejne kary.

Rozprawa przeciwko Kindze Małeckiej – Prybyło toczy się na skutek wniesienia sprzeciwu od wyroku nakazowego, który skazywał ją na karę 200 złotych. Już teraz widać, że bardziej się opłaca chronić życie niż popierać zabijanie dzieci. Rozprawa będzie się jednak toczyć dalej. Chcemy, by sprawiedliwości stała sie zadość.

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN