Grupy aborcyjnej nie ma na facebooku. Wina aborcjonistek czy portalu?

Aborcjonistki z "Aborcyjnego dream teamu" właśnie poinformowały, że ich grupa, która miała w zamierzeniu pomagać kobietom w zabijaniu ich nienarodzonych dzieci, właśnie została usunięta z facebooka.

Pojawia się tutaj sporo wątpliwości. Oczywiście, nasz artykuł z 9 maja odbił się szerokim echem, sprawiając że Polacy tłumnie rzucili się do zgłaszania niezgodnej z polskim prawem grupy. Jednak czy to portal facebook usunął grupę?

Przypomnijmy, że 9 maja pisaliśmy o poście, który pojawił się w grupie “Nie jesteś sama”. Kamila W., pochodząca prawdopodobnie z Poznania lub okolic, szukała na nim pigułek aborcyjnych, chcąc dokonać aborcji na własnym, nienarodzonym dziecku w ten weekend. Po naszym artykule kobieta zmieniła na fb dane osobowe oraz ukryła większość widocznych do tej pory informacji w profilu. Artykuł został zauważony również przez aborcjonistki, które próbowały pomóc kobiecie – między innymi przez Magdalenę K., gdańską aktywistkę feministyczną.

Czy grupa rzeczywiście została usunięta, bo naruszała polskie prawo, czy też aborcjonistki zaczęły słusznie obawiać się o swoją bezkarność? Być może dowiemy się wkrótce.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN