Groźby, pomówienia i obelgi wobec wolontariuszki fundacji. Publikujemy ich treść!

Wolontariuszka Fundacji Pro-Prawo do Życia Zuzanna Wiewiórka uratowała dziecko 17-letniej dziewczyny przed brutalną śmiercią w wyniku aborcji. Udało się jej skontaktować z chłopakiem i rodzicami dziewczyny, którzy nie wiedzieli o ciąży, ale na szczęście sprzeciwili się aborcji. Niestety są ludzie, którym nie podoba się to, że nastolatka nie zabiła dziecka w swoim łonie.

Na wolontariuszkę naszej fundacji spadła fala hejtu: groźby, wyzwiska i kłamstwa o tym, że Zuzanna miała przyczynić się wcześniej do śmierci innej dziewczyny. Poniżej publikujemy niektóre z wielu takich wpisów:

Takich komentarzy jest o wiele więcej. Te oszczerstwa nie pozostaną bez odpowiedzi fundacji. Zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Kodeks karny jasno odnosi się do takich treści:

  • Art. 190 Kodeksu Karnego „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”,
  • Art. 212 Kodeksu Karnego „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.”

Więcej można przeczytać w oświadczeniu fundacji Pro-Prawo do Życia na stronie: https://stronazycia.pl/oswiadczenie…wolontariuszki/

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN