Głosowanie nad legalizacją aborcji do końca ciąży

Już w środę (22 czerwca) odbędzie się w sejmie pierwsze czytanie skrajnie proaborcyjnego projektu „aborcja bez kompromisów”. Zakłada on możliwość aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, a w przypadku choroby lub niepełnosprawności dziecka, nawet aborcję do końca ciąży.

W rzeczywistości projekt jest jednak tak skonstruowany, że aborcja do 9 miesiąca byłaby w zasadzie dostępna bez ograniczeń – ze względu na zapis o zagrożeniu ciąży dla zdrowia psychicznego kobiety. W ten sposób obchodzono zakaz aborcji w Hiszpanii, gdzie proaborcyjni psychiatrzy wystawiali kobietom zaświadczenia lub kobiety mówiły, że miały myśli samobójcze, co z oczywistych przyczyn jest bardzo trudne do weryfikacji.

Dzień po pierwszym czytaniu odbędzie się głosowanie nad tym morderczym projektem. Ci posłowie, którzy podniosą za nim ręką, zagłosują za możliwością dzieciobójstwa. Pewnie część z nich będzie argumentować, że głosują za każdym projektem obywatelskim w pierwszym czytaniu. Przy takich projektach nie jest to żadnym usprawiedliwieniem.

Fundacja Pro-Prawo do Życia będzie przed sejmem tego dnia. Zachęcamy do przyłączenia się do naszego protestu przeciwko legalizacji mordowania dzieci.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN