Głosowali przeciwko życiu, nie chcemy ich w Sejmie! – relacja z pikiet w Krakowie

W sobotę, 10 października 2015 roku, zorganizowaliśmy pikietę pod biurem poselskim pani Lidii Gądek oraz pana Józefa Lassoty w Krakowie.

W sobotę, 10 października 2015 roku, zorganizowaliśmy pikietę pod biurem poselskim pani Lidii Gądek oraz pana Józefa Lassoty w Krakowie. Mieści się ono przy bardzo ruchliwej ulicy, dlatego wiele osób widziało nasze banery z okien samochodów. Na twarzach ludzi dostrzegaliśmy szok, niedowierzanie i zniesmaczenie. Czasem zwalniali, aby móc dokładnie przeczytać napis: „Aborcja zabija! Poseł Lidia Gądek popiera prawo aborcyjne”. Równocześnie pikieta z tym samym przekazem trwała na Rynku Głównym.

Oba zgromadzenia przebiegły spokojnie, a prawda o postawie pani Gądek dotarła do tysięcy wyborców w Krakowie. Chcemy, aby w Sejmie zasiadali ludzie, którzy podzielają poglądy obywateli w kwestii obrony życia. Według ostatnich badań opinii publicznej aborcję potępia już ponad 75% Polaków. Jeśli większość posłów głosuje za aborcją, to trzeba wymienić rząd. W okręgu krakowskim zalicza się do nich, oprócz wyżej wymienionych, pani Jagna Marczułajtis-Walczak, a w chrzanowskim: panie Dorota Niedziela i Joanna Bobowska oraz pan Robert Maciaszek.

Do 25 października zostało niewiele czasu. Wykorzystajmy go mądrze, sprawdźmy, jakie poglądy w sprawie ochrony życia ma kandydat, na którego chcemy oddać głos.

Osoby, które chciałyby włączyć się w działalność Fundacji PRO – prawo do życia w Krakowie prosimy o kontakt: krakow@proprawodozycia.pl – cały czas szukamy wolontariuszy, dla których walka o prawo wszystkich dzieci do życia ma znaczenie priorytetowe. Dołącz do nas!

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Anna Trutowska – Fundacja Pro-prawo do życia Kraków[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN