Szukaj
Close this search box.

Gdynia już zbiera podpisy!

gdyniaPiękna, słoneczna niedziela, roku Pańskiego 2013, trzecia po Wielkanocy. Przyjeżdżamy z Tomkiem chwilę przed godziną ósmą pod kościół ojców franciszkanów w Gdyni, bierzemy stoliki z zakrystii, rozkładamy materiały (plakaty akcji "jeden z nas", koszulki Fundacji Pro Prawo do Życia, karty do podpisów pod obiema akcjami, gazety "dobre nowiny"...) następnie chwila wytchnienia do końca mszy świętej i zaczyna się dzień przepełniony wypełnianiem kart i rozmowami z ludźmi.

gdyniaPiękna, słoneczna niedziela, roku Pańskiego 2013, trzecia po Wielkanocy. Przyjeżdżamy z Tomkiem chwilę przed godziną ósmą pod kościół ojców franciszkanów w Gdyni, bierzemy stoliki z zakrystii, rozkładamy materiały (plakaty akcji „jeden z nas”, koszulki Fundacji Pro Prawo do Życia, karty do podpisów pod obiema akcjami, gazety „dobre nowiny”…) następnie chwila wytchnienia do końca mszy świętej i zaczyna się dzień przepełniony wypełnianiem kart i rozmowami z ludźmi.

Kolo południa dołączyła Zuzia z Patrykiem więc zrobiło się weselej. Brak wcześniejszej informacji o zbieraniu podpisów dał o sobie znać i kilka osób dosyłało nam pesel esemesami:)

Z pośród osób, które podpisywały karty, szczególnie w pamięci zapadł mi ojciec chrzczonego dziecka, który energicznie podszedł do kart z okrzykiem „No pewnie,że jestem przeciw aborcji.Przecież widać” oraz kobieta,która opowiedziała, że 2 tygodnie temu po dowiedzeniu się, że jej dziecko może po urodzeniu mieć Zespół Downa była namawiana przez „lekarza” do aborcji. Korzystając z okazji chciałbym prosić wszystkich czytających o krótką modlitwę w intencji tej kobiety i jej dziecka.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN