Szukaj
Close this search box.

Gdańsk wspiera zabijanie dzieci?

"Gdańsk wspiera kobiety" - można przeczytać ostatnio napis wyświetlany na gdańskich tramwajach. Nie chodzi jednak o ogół kobiet, a tę część, która opowiada się za zabijaniem nienarodzonych. To jednak nie wszystko, okazało się bowiem, że miasto Gdańsk wspiera finansowo proaborcyjne fundacje.

W połowie października organizacja Centrum Praw Kobiet dostała od miasta dofinansowanie w wysokości 80 tys. złotych. CPK współtworzy komitet „Legalna aborcja – bez kompromisów”. Jak podaje polskieradio24.pl, w komitecie zasiada również między innymi Marta Lempart oraz posłanki Lewicy: Joanna Scheuring-Wielgus, Wanda Nowicka i Joanna Senyszyn. Celem dofinansowania miało być „wsparcie grup szczególnie wrażliwych”. Łatwo można więc podciągnąć kwotę pod rzekomą „pomoc kobietom”.

Ponadto 44 tys. zł otrzymało feministyczne stowarzyszenie „Waga”, popierające nielegalne protesty proaborcyjne. Do projektów Wagi należy między innymi „Gdańskie Centrum Równego Traktowania”, a ich celem jest „wprowadzenie perspektywy feministycznej do polityki miejskiej i ogólnopolskiej”.

Widać, które miasta i przez kogo rządzone wspierają aborcyjne organizacje. Pisaliśmy już o siedzibie strajku kobiet w Warszawie. Niestety, nie słychać choćby o dofinansowaniach na odnowę zniszczonych przez aborcyjnych wandali kościołów czy przestrzeni miejskiej.

Źródła:
https://stowarzyszeniewaga.pl/7346/
https://www.polskieradio24.pl/…80-tys-zl

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN