Szukaj
Close this search box.

Gdańsk na stanowisku – pikieta przeciwko aborcji eugenicznej

p9180695Gdańsk jak zawsze na stanowisku! O godzinie 17.00 udaliśmy się w 5 osób do bardziej uczęszczanego miejsca tego dnia jakim był tunel łączący dworzec główny PKP z całą Starówką. Ludzi było mnóstwo i oczywiście jak to w XXI w. - każdy gdzieś się spieszył, więc postanowiliśmy zwrócić ich uwagę.

p9180695Gdańsk jak zawsze na stanowisku! O godzinie 17.00 udaliśmy się w 5 osób do bardziej uczęszczanego miejsca tego dnia jakim był tunel łączący dworzec główny PKP z całą Starówką. Ludzi było mnóstwo i oczywiście jak to w XXI w. – każdy gdzieś się spieszył, więc postanowiliśmy zwrócić ich uwagę.

Mój 12 letni brat Jakub grał na akordeonie utwór, który mi osobiście kojarzy się z „przemijaniem życia”. Niesamowicie przyciągało to ludzi, prawie każdy się spoglądał, a niektórzy słysząc te muzykę podchodzili z daleka (co prawda niektórzy próbowali dawać nam pieniądze za grę ale my dziękowaliśmy i dawaliśmy im ulotki stopaborcji ). Ponadto mój drugi brat wraz z kuzynem grali na bębnach o średnicy 50 cm i wysokości 1m co przyciągało zwłaszcza młodzież. Musieliśmy jednak szybko z tym skończyć, bo sprzedawczynie w pobliskich sklepach „nie słyszały swoich myśli a co dopiero klientów”.

Zainteresowanie było duże, podchodzili do nas różni ludzie, jedni obiecywali modlitwę, pomoc prawną oraz okazywali swą solidarność, drudzy natomiast krzyczeli że to skandal i że zadzwonią na policje itd….

Czuję się teraz jak po dniu kiedy ewangelizowaliśmy na ulicach ze swoimi wspólnotami, pełny ducha, nadziei i chęci do działania.

{vsig}galerie/Pikiety_Dzien_Dziecka/Gdansk{/vsig}

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN