Fundacja Pro na SMAK w Krakowie! – relacja z targów w Łagiewnikach

Z przyjemnością wspominamy nasz udział w targach duszpasterstw i wolontariatów, jakie odbyły się w Krakowie w sobotę, 19 listopada br. Wydarzenie miało miejsce w ramach Spotkania Młodych Archidiecezji Krakowskiej.

W sobotnie popołudnie pojechaliśmy do Łagiewnik, aby umocnić młodych ludzi z naszej archidiecezji w postawie pro-life. Na naszym stoisku można było bezpłatnie pobrać broszury o tematyce antyaborcyjnej, ulotki oraz modele “Jasiów”. Zapraszaliśmy także na kurs dla obrońców życia, który odbywał się tydzień później.

Zainteresowanie materiałami, szczególnie modelami “Jasiów”, było całkiem spore. Ważne i wartościowe rozmowy z innymi wystawcami dotyczyły m.in. działalności misyjnej w Afryce, ale też i w Polsce. Trzeba przyznać, że nasz kraj laicyzuje się w zastraszającym tempie. Poznaliśmy księdza z Meksyku, który chce z grupą młodzieży zapraszać mieszkańców Krakowa na Msze święte i adoracje, chodząc od drzwi do drzwi. Rozmawialiśmy też z odważną siostrą zakonną, która była w czasie swoich studiów szykanowana za sprzeciw wobec aborcji i ideologii gender. Prosimy o modlitwę za wszystkie te osoby, które swoim życiem dają świadectwo prawdzie.

W trakcie SMAK trwała także pikieta antyaborcyjna przy skrzyżowaniu ulic św. Siostry Faustyny i Zakopiańskiej. Młodzież, która zmierzała do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, miała możliwość zobaczyć prawdę o aborcji. To ważne, by docierać także do katolików, szczególnie do młodych, tak podatnych na wpływy antyreligijne i antymoralne.

Dziękujemy uczestnikom SMAK oraz naszym wolontariuszom za udane targi i dobrze spędzony czas. Mamy nadzieję, że wyda on owoce w postaci wzrostu w wierze i umocnienia postawy w obronie życia poczętych dzieci.

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN