Szukaj
Close this search box.

Fundacja Pro na Marszu dla Życia w Zurichu

Zurich20131W sobotę 14 września odbył się po raz czwarty Marsz Dla Życia w Zurychu. Ta jedyna w Szwajcarii manifestacja obrońców życia zgromadziła ok. 3 tysiące uczestników. Hasłem tegorocznego Marszu były słowa : „Żyj i pozwól żyć innym". Przed marszem główny organizator dr Daniel Regli powitał 50 osobową grupę młodzieży z Polski w firmowych żółtych koszulkach z Fundacji Pro-prawo do życia , która z Rzeszowa specjalnie przyjechała do Zurychu na Marsz.

Zurich20131W sobotę 14 września odbył się po raz czwarty Marsz Dla Życia w Zurychu. Ta jedyna w Szwajcarii manifestacja obrońców życia zgromadziła ok. 3 tysiące uczestników. Hasłem tegorocznego Marszu były słowa : „Żyj i pozwól żyć innym”. Przed marszem główny organizator dr Daniel Regli powitał 50 osobową grupę młodzieży z Polski w firmowych żółtych koszulkach z Fundacji Pro-prawo do życia , która z Rzeszowa specjalnie przyjechała do Zurychu na Marsz.

Uczestnicy Marszu wysłuchali świadectwa matki, u której wykryto wadę dziecka i namawiano ją w szpitalu do aborcji. Zurich20133Wypowiadała się także założycielka organizacji, która zajmuje się wyszukiwaniem rodziców do adopcji porzuconych chorych dzieci. Dr Daniel Regli – organizator marszu podkreślał, że każde nowe życie jest darem i dziełem Boga, któremu aborcja zaprzepaszcza rozwój i przyszłość. Środowisko pro-life w Szwajcarii przyjęło taktykę małych kroków. Wspominano, też o inicjatywie obrońców życia, którzy chcą, aby uznano, że uśmiercenia nienarodzonego dziecka nie powinno być objęte podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Ubezpieczenie medyczne powinno obejmować ochronę zdrowia i życia, a nie jego niszczenie.
Zurich20132
Marsz wyruszył ulicami z placu Turbinen w kierunku centrum , mijając dzielnicę znaną z domów publicznych. Niestety tak jak co roku marsz był nieustannie zakłócany obrzucaniem uczestników prezerwatywami i balonami z wodą , gwizdaniem, trąbieniem , wyrywaniem niesionych banerów ,opluwaniem uczestników i pokazywaniem wulgarnych znaków przez grupy anarchistów i lewaków. Uczestników marszu ochraniały uzbrojone oddziały policji, które musiały wielokrotnie interweniować z użyciem gazów łzawiących włącznie. Marsz zakończył się nabożeństwem modlitewnym. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników Marszu zachęca organizatorów (15 szwajcarskich organizacji pro-life) do zorganizowania za rok kolejnego marszu za życiem , tym razem w Bazylei.

W minioną niedzielę rzeszowska komórka Fundacji PRO wyjechała na Pochod Za Żivot do Koszyc.

{flike}

 

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN