Szukaj
Close this search box.

Franciszkanie aresztowani za zachęcanie do urodzenia dzieci

Amerykańska policja aresztowała czterech zakonników z Franciszkańskiej Wspólnoty Braci Odnowy biorących udział w akcji Red Rose Rescue. Akcja miała miejsce w Nowym Yorku i polegała na rozdawaniu róż kobietom chcącym zabić swoje nienarodzone dzieci oraz zachęcaniu ich do urodzenia. Nie było to pierwsze aresztowanie zakonników.

Inicjatywa Red Rose Rescue miała swój początek jesienią 2017 roku. Do każdego kwiatu dołączona jest karteczka z napisem „Nowe życie, jakkolwiek maleńkie, przynosi obietnicę niepowtarzalnej radości”, a oprócz róż zakonnicy rozmawiają z kobietami i oferują im pomoc, jeśli te urodzą dziecko. Łatwo tu dopatrzeć się nawiązania do działań Mary Wagner, która wielokrotnie trafiala do więzienia za próby ratowania nienarodzonych dzieci.

Można stwierdzić, że akcja nie ma sensu, gdyż franciszkanie zostali ukarani. Okazało się jednak, że podczas tej wizyty jedna z par opuściła budynek po rozmowie. Gdyby zakonnicy tam nie przyszli, dziecko prawdopodobnie zginęłoby w męczarniach. Akcja odnosi więc skutek i pobudza do refleksji nad koniecznością zmiany prawa na takie, które chroniłoby każde życie od poczęcia.

Źródło: https://www.pch24.pl/usa–franciszkanie-aresztowani-za-dzialalnosc-pro-life–rozdawali-roze-i-zachecali-do-urodzenia-dzieci,65212,i.html

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN