Szukaj
Close this search box.

Floryda blokuje deprawatorom dostęp do dzieci

Stan Floryda przeforsowuje ostatnimi czasy wiele zmian prawnych, które mają ochronić dzieci przed indoktrynacją środowisk LGBT.

Już w zeszłym roku prawo zabroniło mówienia o transgenderyzmie i innych sprawach seksualnych od przedszkola aż do 3 klasy. W marcu tego roku Komisja Edukacji Florydy zaproponowała rozszerzenie tych standardów również na klasy 4-12. Mają zabraniać one poruszania kwestii gender i orientacji seksualnej na lekcjach. Proponowane zmiany mają wejść w życie w maju tego roku.

Jeszcze większe zmiany przygotowała w połowie kwietnia Izba Reprezentantów Florydy. Podpisana ustawa zabrania zezwalania dzieciom na uczestnictwo w jakichkolwiek występach na żywo, w których eksponowana lub symulowana jest aktywność seksualna, nagość czy podniecenie seksualne. Nie można również prezentować dzieciom sztucznych czy imitowanych piersi lub genitaliów. Jest to, jak się wydaje, pierwsza w tzw. zachodnim świecie próba wyeliminowania lubieżności z przestrzeni publicznej na taką skalę. W odpowiedzi na tę ustawę lokalni organizatorzy odwołali planowaną tam paradę równości.

Ostatnie zmiany podsumowuje gubernator stanu Ron DeSantis: „Nie ma miejsca na ideologię gender w naszym K-12 systemie szkolnym [od przedszkola do 12 klasy – przyp. A.M.].

Jest to złe jeśli nauczyciel mówi uczniowi, że mógł się urodzić w złym ciele, albo że jego płeć zależy od wyboru. I dlatego nie pozwalamy, by to działo się na Florydzie.

Będziemy mieć normalne szkoły jak wszyscy w całej historii naszego kraju […]”.

Floryda jest na najlepszej drodze do powrotu do normalności. Czy stanie się inspiracją dla reszty zachodniego świata?

Źródła: https://www.lifesitenews.com/news/…
https://www.lifesitenews.com/news/…

...

Więcej interesujących treści

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN