Szukaj
Close this search box.

Echo sprawy ginekolog Marii Kubisy: mężczyzna oskarżony o pomocnictwo w aborcji

Informowaliśmy jakiś czas temu o śledztwie, który toczy się w sprawie Marii Kubisy, ginekolog wykonującej aborcje. Okazuje się, że poza nią w toku śledztwa oskarżonych zostanie więcej osób. Na razie dotarto do mężczyzny, który pomagał zabić nienarodzone dziecko.

Sprawa wyszła na jaw dzięki podjęciu śledztwa przeciw znanej ginekolog. Najpierw CBA dotarło do kobiety, która dokonała aborcji farmakologicznej. Podczas przesłuchania okazało się, że do czynu miał ją namówić konkubent.

Kobieta, która dokonuje aborcji, według polskiego prawa aktualnie nie może być karana. Jednak można ją przesłuchać, a jeśli na jaw wyjdzie, że ktoś jej pomagał, „pomocnikowi” już grozi odpowiedzialność karna. Dlatego konkubentowi przedstawiono zarzuty. Przyznał się on do winy i chciał poddać się karze dobrowolnie, w celu uniknięcia procesu. Wysokość kary jest jeszcze nieznana.

Sama Maria Kubisa miała, jak twierdzi prokurator, sprzedawać pigułki aborcyjne i instruować, jak je przyjąć, żeby uśmiercić nienarodzone dziecko. Ginekolog nie przyznała się do winy.

Źródło: https://szczecin.wyborcza.pl/…

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN