Dziś rozprawa apelacyjna policjantów skazanych za zatrzymanie obrońców życia

2 sierpnia 2012 roku policjanci zatrzymali przewodniczącego zgromadzenia publicznego, Mariusza Dzierżawskiego, rozbijając tym samym legalne zgromadzenie. Pikieta antyaborcyjna odbywała się przed wejściem na Przystanek Woodstock.

2 sierpnia 2012 roku policjanci zatrzymali przewodniczącego zgromadzenia publicznego, Mariusza Dzierżawskiego, rozbijając tym samym legalne zgromadzenie. Pikieta antyaborcyjna odbywała się przed wejściem  na Przystanek Woodstock. Sąd Rejonowy w Słubicach uznał zatrzymanie za bezprawne, a w kolejnym procesie skazał w dniu 20 lutego 2015 r. policjanta dowodzącego akcją, dyżurnego i komendanta komisariatu na 4 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Skazani policjanci złożyli apelację do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim, twierdząc, że nie robili nic niewłaściwego. Prokuratura cały czas broniła policjantów usiłując ich wybielić. 6 listopada br. odbędzie się rozprawa apelacyjna. Tutaj można zobaczyć jak wyglądała interwencja policyjna:

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN