Szukaj
Close this search box.

Dzień Kobiet w Tarnowie

W Dniu Kobiet wolontariusze tarnowskiej komórki Fundacji, oprócz pokazywania prawdy na temat aborcji, rozdawali białe róże przechodzącym kobietom.

Tarnów, plac Sobieskiego i ten szczególny dzień – Dzień Wszystkich Kobiet – także tych nienarodzonych, i my – tym razem bez nagłośnienia tylko z wymownym banerem i białymi różami – symbolem czystości, niewinności i miłości do życia. Do każdej z nich była przypięta karteczka z logiem Fundacji, stroną www i hasłami: „8 marca 2021 Dzień każdej Kobiety od początku jej życia”, „25 marca 2021 Dzień Świętości Życia” oraz informacją o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: www.duchowaadopcja.pl

Podczas całego przedsięwzięcia zdarzały się sytuacje, gdy oprócz podziękowań słyszeliśmy słowa uznania w kwestii obrony życia.

Chcąc pokazać, że jest to dzień każdej kobiety, niezależnie od poglądów, wręczaliśmy róże także paniom, które chwilę wcześniej złożyły swój podpis pod projektem pozwalającym na zabijanie dzieci. Byliśmy tam właśnie przede wszystkim dla nich – wierząc, że ten mały gest może mieć potężną siłę i przemieniać serca.

Inspiracją była dla nas Mary Wagner – znana działaczka prolife, wielokrotnie skazywana na więzienie za to tylko, że wręczała białe róże kobietom mającym zamiar dokonać aborcji.

Gdy pikieta dobiegała końca, zdecydowaliśmy się wręczyć po jednej białej róży dziewczynom, które zbierały podpisy za zabijaniem dzieci – z lekkim wahaniem, ale wzięły je od nas.

W ten sposób rozdaliśmy ponad 100 róż życia, które tarnowianki chętnie przyjmowały.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN