Szukaj
Close this search box.

Dzień Kobiet w Lublinie

08.03.2017- Dzień Kobiet. Właśnie dziś odbyła się pierwsza, po reaktywacji komórki pikieta pro-life. Była ona odpowiedzią na Ogólnopolski Strajk Kobiet, gdzie ruchy feministyczne postulowały m.in. prawo do aborcji "na życzenie" czy zlikwidowanie klauzuli sumienia.

08.03.2017- Dzień Kobiet. Właśnie dziś odbyła się pierwsza, po reaktywacji komórki pikieta pro-life. Była ona odpowiedzią na Ogólnopolski Strajk Kobiet, gdzie ruchy feministyczne postulowały m.in. prawo do aborcji „na życzenie” czy zlikwidowanie klauzuli sumienia.

Pomimo przewagi liczebnej strony przeciwnej nasi wolontariusze odważnie prezentowali swoje poglądy, narażając się na krytykę przechodniów. Mimo wielu nieprzyjemnych, często wręcz agresywnych incydentów wolontariusze spotykali się z aprobatą części społeczeństwa, głównie ludzi młodych.

Wydarzenie to zainicjowało wiele wartościowych rozmów, a nasza pikieta stała się istną „wyspą życia” w archipelagu śmierci.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/04/bosodonieba.jpg[/author_image] [author_info]Dominika Wierzbicka – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia; autorka bloga „Boso do Nieba”[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN