Działania niepożądane? Tylko śmierć.

kobieta pigulkiO tym, że hormonalne środki antykoncepcyjne (i nie mówię tu tylko o tzw. pigułkach po) mają działanie wczesnoporonne wiedzą doskonale lekarze, natomiast niekoniecznie klientki. Koncerny farmaceutyczne robią natomiast wiele, by prawda o zabójczych efektach stosowania dla dziecka nie ujrzała światła dziennego.

Ostatnio na wierzch wypływają kolejne "niepożądane rezultaty" działania tych środków. Mianowicie... śmierć stosujących je kobiet.

kobieta pigulkiO tym, że hormonalne środki antykoncepcyjne (i nie mówię tu tylko o tzw. pigułkach po) mają działanie wczesnoporonne wiedzą doskonale lekarze, natomiast niekoniecznie klientki. Koncerny farmaceutyczne robią natomiast wiele, by prawda o zabójczych efektach stosowania dla dziecka nie ujrzała światła dziennego.

Ostatnio na wierzch wypływają kolejne “niepożądane rezultaty” działania tych środków. Mianowicie… śmierć stosujących je kobiet.

Pigułka Yasmin (od 2006 Yaz) została wprowadzona na rynek amerykański w 2001 roku. Wkrótce dzięki agresywnej, lecz wprowadzającej w błąd kampanii reklamowej stała się najlepiej sprzedającym się środkiem, przynosząc Bayerowi w samym tylko 2010 roku ponad 1, 5 miliarda dolarów.

Jednakże po jakimś czasie na jaw wyszły informacje dotyczące tego, że Bayer opłacał magazyny dla kobiet, by zalecały stosowanie pigułek Yaz. Ponadto w 2009 roku powstało 5 niezależnych raportów, które wskazywały na to, że stosowanie tych środków zwiększa o 74% ryzyko zakrzepu, choć Bayer zlecał (i opłacał) wcześniej przeprowadzenie dwóch badań, w których… takich wyników nie stwierdzono.

W latach 2004-2008 w Stanach Zjednoczonych na skutek stosowania pigułki Yaz (Yasmin) firmy Bayer zmarło co najmniej 50 kobiet. W styczniu 2012 roku w USA trwało około 10 tysięcy spraw sądowych, kobiet cierpiących na zakrzepy, spowodowane stosowaniem pigułek Yaz. W Niemczech w wyniku 500 postępowań (a kolejne 10 tysięcy jest w toku) nakazano Bayerowi wypłacić 110 milionów dolarów odszkodowania. Mimo tego koncern farmaceutyczny nie wycofał pigułek z obrotu.

Ostatnio największe firmy zrzeszone w PhRMA, którego częścią jest również Bayer zażądały od rządu USA umieszczenie Polski na liście Priority Watch (lista państw – złodziei własności intelektualnej) , zarzucając Polsce utrudnianie kontaktu między lekarzami a przedstawicielami firm farmaceutycznych.

W Polsce zarówno Yaz, Yasmin jak i Yasminelle są dopuszczone do obrotu. Wydaje sie więc, że lobbing firm farmaceutycznych jest jednak skuteczny, skoro śmiercionośne pigułki znajdują się w oficjalnym wykazie produktów… leczniczych.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN