Dyrektor szpitala: „Plakaty uwłaczają godności człowieka i płodu”. A zabijanie dzieci jest ok?

Szpital w Oleśnicy to miejsce, w którym zabija się najwięcej nienarodzonych dzieci na Dolnym Śląsku – więcej niż w każdym z wrocławskich szpitali. Fundacja Pro-Prawo do Życia postawiła w związku z tym pod placówką antyaborcyjny samochód, który informuje mieszkańców o tym procederze.

Antyaborcyjny Polonez budzi coraz większe emocje, szczególnie wśród zwolenników legalnego zabijania nienarodzonych dzieci. Dyrektor placówki Krzysztof Wywrot zapowiedział już skierowanie zawiadomienia do prokuratury.

W kuriozalny sposób wypowiedział się on też o plakatach antyaborcyjnych: „Obrazy pokazywane na tych banerach uwłaczają godności człowieka i płodu, są drastyczne. Nie będziemy dawać przyzwolenia na to”. Mówi to człowiek, który jest dyrektorem szpitala, w którym w latach 2016 – 2019 zabito przez aborcję 77 nienarodzonych dzieci. Trzeba postawić pytanie, czy zabijanie dzieci w łonach matek jego zdaniem nie uwłacza ich godności, a także godności lekarzy, pielęgniarek, które biorą w tym udział?

Poprzedni dyrektor szpitala Kamil Dybizbański, ordynator oddziału ginekologicznego Łukasz Jagielski i wicedyrektor ds. medycznych szpitala Gizela Jagielska byli już także nominowani przez Fundację Pro-Prawo do życia w corocznym plebiscycie na Heroda Roku.

Źródło: https://olesnica.naszemiasto.pl/...antyaborcyjnych-nie/ar/c15-7649713

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN