Dyrektor szpitala Pro-familia wycofuje się z procesu

Tomasz Łoziński, lekarz i współwłaściciel szpitala Pro-familia w Rzeszowie, w którym dokonuje się aborcji wycofał w czwartek prywatny akt oskarżenia wobec 8 oskarżonych, którzy jesienią ubiegłego roku umieścili na jednym z portali komentarze dotyczące artykułu o szpitalu Pro-familia. Wśród oskarżonych o rzekome zniesławienie byli m.in. 3 księża oraz działacze pro-life.

Tomasz Łoziński, lekarz i współwłaściciel szpitala Pro-familia w Rzeszowie, w którym dokonuje się aborcji wycofał w czwartek prywatny akt oskarżenia wobec 8 oskarżonych, którzy jesienią ubiegłego roku umieścili na jednym z portali komentarze dotyczące artykułu o szpitalu Pro-familia. Wśród oskarżonych o rzekome zniesławienie byli m.in. 3 księża oraz działacze pro-life. W związku z wycofaniem prywatnego aktu oskarżenia sąd umorzył postępowanie.

Proces ten nie był pierwszą próbą szykan wobec obrońców życia. Szpital Pro-familia, który przyznał się do wykonania kilku aborcji, w tym również na dziecku z podejrzeniem zespołu Downa, groził procesem położnej Agacie Rejman, która nie zgadzała się na uczestniczenie w takich praktykach, natomiast wytoczył proces członkom naszej Fundacji: Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi za to, że podczas pikiet nazywali aborcję zabijaniem dzieci. W grudniu 2015 zostali oni jednak uniewinnieni.

Wobec prób zamknięcia ust osobom, które walczą o prawo do życia dla każdego dziecka Fundacja Pro-prawo do życia wzmogła działania antyaborcyjne przed szpitalem Pro-familia w Rzeszowie. Ponownie zaczęły się tam odbywać pikiety, nieopodal szpitala zawisł wielki bilboard, który informował o tym, co dzieje się za murami tego szpitala i pomimo prób niszczenia był drukowany i zawieszany na nowo. 21 stycznia br. Telewizja Polska (TVP Info) transmitowała na żywo naszą pikietę przeciwko zabijaniu dzieci, która miała miejsce pod szpitalem Pro-familia.

Liczymy na to, że następnym krokiem władz szpitala Pro-familia będzie zaprzestanie wykonywania aborcji. Aborcja zabija nienarodzone dzieci.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/08/AM-—-kopia.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Ekspert Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

4 grzechy ciężkie wpisane w in vitro

Zapłodnienie in vitro, będące jeszcze 10 lat temu „gorącym tematem” ze względu na niemoralność tej praktyki, obecnie zdaje się nie być w ogóle omawiane. Warto

Atak feministek na biuro organizacji pro-life w Rzymie

W miniony weekend we Włoszech aktywiści radykalnej lewicy zmobilizowali tysiące kobiet do wyjścia na ulice i maszerowania „przeciwko przemocy”. Jeden z takich przemarszów zorganizowano w

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN