Szukaj
Close this search box.

Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury odwołana po promowaniu aborcjonistki

W październiku pisaliśmy o Ośrodku Kultury w Nadarzynie, gdzie mimo protestów i sprzeciwu mieszkańców zorganizowano koncert Natalii Przybysz. Warto przypomnieć, że ta "artystka" śpiewa między innymi o zabójstwie własnego dziecka w wyniku aborcji.

W październiku pisaliśmy o Ośrodku Kultury w Nadarzynie, gdzie mimo protestów i sprzeciwu mieszkańców zorganizowano koncert Natalii Przybysz. Warto przypomnieć, że ta „artystka” śpiewa między innymi o zabójstwie własnego dziecka w wyniku aborcji.

Dyrektor, mimo obowiązku udzielenia informacji publicznej, konsekwentnie odmawiała odpowiedzi na pytania dotyczące przebiegu koncertu i jego finansowania, jak i również wynagrodzenia dla członków zespołu. Było to dość istotne pytanie, gdyż jak pisaliśmy tutaj, dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Kamila Michalska dość ściśle związana jest z proaborcyjnym środowiskiem, między innymi z Chórem Kobiet, śpiewającym teksty antykatolickie i feministyczne. Pojawiło się więc podejrzenie wsparcia „swoich” za nieswoje pieniądze.

Jak się okazuje, naciski społeczności odniosły skutek! 26 stycznia Wójt Gminy Nadarzyn odwołał Kamilę Michalską ze stanowiska Dyrektora Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury ze skutkiem natychmiastowym. Przyczyną bezpośrednią było „ciężkie naruszanie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku i naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, polegające na wielokrotnym bezpodstawnym odmawianiu udostępnienia informacji publicznej”.

Ta sprawa pokazuje, że warto walczyć o to, by aborcjoniści nie tworzyli własnych folwarków w Domach Kultury, na uniwersytetach i w innych miejscach. Warto protestować, jeśli coś takiego ma miejsce.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN