Szukaj
Close this search box.

Dwóch Herodów Roku 2022

Herodów we współczesnym świecie mamy nadmiar. To wszyscy ci, którzy dla swojej wygody, utrzymania lub polepszenia pozycji, gotowi są składać w ofierze dzieci. Dlaczego używamy imienia Heroda, aby określić tę kategorię ludzi?

Dzięki Ewangeliom imię to stało się powszechnie znane i stało się synonimem niemoralnych rządów i okrucieństwa. Ewangelie wspominają trzech Herodów. Pierwszym jest król Judei w czasach narodzenia Jezusa Chrystusa. Dwaj kolejni to jego synowie: Herod Archelaos i Herod Antypas. Wszyscy znani są z okrucieństw, których się dopuszczali. 28 grudnia obchodzimy wspomnienie Świętych Młodzianków, ofiar najstarszego z Herodów, który rozkazał zabicie wszystkich chłopców do lat dwóch w Betlejem i okolicy, licząc, że zgładzi nowonarodzonego Króla Żydowskiego, o którym powiedzieli mu Mędrcy. Wcześniej chciał się dowiedzieć dokładnie o tożsamość Jezusa, zapewniając Magów, że pragnie oddać mu pokłon. Herod stał się w ten sposób synonimem obłudnika.

Niesława, która otacza Herodów nie powstrzymuje polityków od naśladowania ich czynów. Szczególnie w ostatnich dziesięcioleciach obserwujemy wysyp prominentów zabiegających o prawo do zabijania dzieci. Niektórzy, na przykład politycy lewicowi, mówią o tym wprost, inni, deklarując się ogólnie jako zwolennicy prawa do życia, faktycznie wspierają zabijanie najmłodszych. Ze względu na obłudę uznaliśmy, że na tytuł Heroda roku zasługują przedstawiciele drugiej kategorii.

Decydująca walka rozegrała się między Donaldem Tuskiem, który jeszcze kilkanaście lat temu przedstawiał się jako chrześcijański konserwatysta, a Adamem Niedzielskim, od prawie dwóch lat ministrem zdrowia z nadania PiS, która to partia wielokrotnie zapewniała, że popiera prawo do życia dzieci poczętych. Adam Niedzielski wielokrotnie zachęcał do szczepienia na COVID-19 niemowląt i dzieci starszych, choć standardy badań klinicznych nie zostały w przypadku tych szczepionek zachowane, a wielu lekarzy i naukowców ostrzegało przed groźnymi dla dzieci skutkami. Podległe Ministrowi Zdrowia instytucje zachęcały również do szczepienia kobiet w ciąży choć niekorzystnych skutków ubocznych nie wykluczali producenci szczepionek. Dzieci i kobiety brzemienne zostały poddane w ten sposób eksperymentowi medycznemu.

Niedawny konserwatysta Donald Tusk uczynił z aborcji na życzenie główny postulat wyborczy swojej partii i zapowiedział, że na listach wyborczych znajdą się tylko zwolennicy „prawa do zabijania” 12-tygodniowych dzieci.

Kiedy przyjrzymy się czynom ludzi władzy, dostrzeżemy, że w rzeczywistości dostosowują się oni do oczekiwań możnych tego świata, a dobro najmniejszych nie interesuje ich w ogóle.

Prawie tysiąc internautów wskazało na Niedzielskiego lub Tuska jako Heroda roku 2022. Niewielką większością głosów w tej niechlubnej klasyfikacji zwyciężył Tusk (464:429). Można powiedzieć, że w roku 2022 mieliśmy dwóch Herodów. To zła wiadomość dla Polski.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN