Dr Bawer Aondo-Akaa już dzisiaj w telewizyjnej debacie z proaborcyjnym radnym

Dr Bawer Aondo-Akaa już dzisiaj w telewizyjnej debacie z proaborcyjnym radnym

Już w poniedziałek wieczorem dr Bawer Aondo-Akaa wystąpi w programie „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Będzie tam debatować z krakowskim radnym Łukaszem Wantuchem, który w swoim mieście zwalcza pokazywanie prawdy o aborcji. Jak mówi działacz fundacji, nie łudzi się on, że zdoła przekonać radnego do swoich racji, ale debata może przynieść inne pozytywne skutki.
PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Liczę na to, że będzie to dobra okazja, żeby trafić do ludzi, którzy są innego zdania niż my, czy wręcz są do nas wrogo nastawieni. – mówi dr Bawer Aondo-Akaa. – Będę mówił, dlaczego fundacja stosuje takie metody i dlaczego są one najskuteczniejsze w walce z haniebną aborcją.

Rezolucja rady miasta

Radny Łukasz Wantuch na wiele sposobów próbuje doprowadzić do zaprzestania pokazywania prawdy o aborcji w Krakowie. Zdaniem pro-lifera działania radnego są m.in. elementem gry politycznej na lewicy i próbą wypromowania się polityka.

Niedawno z jego inicjatywy przegłosowano w radzie miasta rezolucję przeciwko plakatom antyaborcyjnym. Nie ma ona mocy prawnej, ale wyraża opinię radnych.

Projekt jest po prostu głupi – twierdzi dr Bawer Aondo-Akaa. – Jest niezgodny z konstytucją, co zauważa nawet prezydent Krakowa, postkomunista Jacek Majchrowski. Rezolucja trafi teraz na jego biurko, ale co ciekawe, już zapowiedział on, że jej nie podpisze, bo jego zdaniem jest niezgodna z prawem. Gdyby jednak zmienił zdanie, to zaskarżę dokument do sądu administracyjnego – dodaje działacz fundacji Pro-Prawo do Życia.

Debata będzie dobrą okazją do lepszego zapoznania się z działaniami fundacji Pro-Prawo do Życia w Krakowie i w całym kraju. Zachęcamy do jej obejrzenia.

Popierasz to co robimy?

Wesprzyj nasze akcje

Także mogą Cię zainteresować: