Szukaj
Close this search box.

Dr Bawer Aondo-Akaa już dzisiaj w telewizyjnej debacie z proaborcyjnym radnym

Już w poniedziałek wieczorem dr Bawer Aondo-Akaa wystąpi w programie „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Będzie tam debatować z krakowskim radnym Łukaszem Wantuchem, który w swoim mieście zwalcza pokazywanie prawdy o aborcji. Jak mówi działacz fundacji, nie łudzi się on, że zdoła przekonać radnego do swoich racji, ale debata może przynieść inne pozytywne skutki.

Liczę na to, że będzie to dobra okazja, żeby trafić do ludzi, którzy są innego zdania niż my, czy wręcz są do nas wrogo nastawieni. – mówi dr Bawer Aondo-Akaa. – Będę mówił, dlaczego fundacja stosuje takie metody i dlaczego są one najskuteczniejsze w walce z haniebną aborcją.

Rezolucja rady miasta

Radny Łukasz Wantuch na wiele sposobów próbuje doprowadzić do zaprzestania pokazywania prawdy o aborcji w Krakowie. Zdaniem pro-lifera działania radnego są m.in. elementem gry politycznej na lewicy i próbą wypromowania się polityka.

Niedawno z jego inicjatywy przegłosowano w radzie miasta rezolucję przeciwko plakatom antyaborcyjnym. Nie ma ona mocy prawnej, ale wyraża opinię radnych.

Projekt jest po prostu głupi – twierdzi dr Bawer Aondo-Akaa. – Jest niezgodny z konstytucją, co zauważa nawet prezydent Krakowa, postkomunista Jacek Majchrowski. Rezolucja trafi teraz na jego biurko, ale co ciekawe, już zapowiedział on, że jej nie podpisze, bo jego zdaniem jest niezgodna z prawem. Gdyby jednak zmienił zdanie, to zaskarżę dokument do sądu administracyjnego – dodaje działacz fundacji Pro-Prawo do Życia.

Debata będzie dobrą okazją do lepszego zapoznania się z działaniami fundacji Pro-Prawo do Życia w Krakowie i w całym kraju. Zachęcamy do jej obejrzenia.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN