Szukaj
Close this search box.

„Dopuszczam możliwość zabijania również dorosłych ludzi” – pikieta w Gliwicach

9 października 2020 o godzinie 16.00 zebraliśmy się na ulicy Zwycięstwa w Gliwicach na wysokości Urzędu Miejskiego na kolejnej pikiecie w obronie życia nienarodzonych dzieci.

Duży baner bardzo dobrze rzucał się w oczy przechodniów, kierowców i pasażerów przejeżdżających samochodów. Pikieta była bardzo dobrze widoczna. Nasz protest przebiegał bardzo spokojnie, nie licząc niesmaku, jaki wywołała swoją wypowiedzią pewna Pani paradująca po ulicy z torebką w kolorach tęczy. Podczas rozmowy twierdziła, iż poczęte dziecko to tylko zarodek, a nie człowiek, a tak w ogóle to niczym nie różnimy się od zwierząt. Deklarująca się jako skrajna zwolenniczka „wolności” dopuszczała możliwość zabijania nawet dorosłych, niewinnych ludzi, (jeżeli mielibyśmy taką ochotę). Dodała, że musielibyśmy się tylko liczyć w takim przypadku z konsekwencjami prawnymi. Ot taka lewicowa logika.

Miłym akcentem naszej akcji była reakcja młodych ludzi, którzy z zaciekawieniem przyglądali się banerowi, zadawali pytania, dyskutowali oraz robili zdjęcia. Nie obyło się także bez kilku pozdrowień ze strony kierowców w postaci uśmiechu i dźwięku klaksonu.

Po pikiecie udaliśmy się na spotkanie, na którym omówiliśmy bieżące sprawy dotyczące Fundacji – Pro Prawo do Życia oraz planów na najbliższą przyszłość dotyczącą dalszej działalności na Górnym Śląsku.

Ogólnie pikietę uznajemy za bardzo udaną, dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne nasze akcje.

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN