Donald Tusk nie akceptuje przemocy. Niekiedy.

woodstock zatrzymanieAtak na dziennikarza TVN podczas przystanku Woodstock spotkał się ze zdecydowaną reakcją wielu osób. Głos zabrał również Donald Tusk, powiedział: "Mam wewnętrzną potrzebę powiedzieć, że nie akceptuję i uważam za coś wyjątkowo ohydnego używanie przemocy wobec kogoś, dlatego że ten ktoś ma inne poglądy". Możemy być dumni z premiera o takiej wrażliwości. Entuzjazm wobec otwartości premiera psują jednak wspomnienia.

woodstock zatrzymanieAtak na dziennikarza TVN podczas przystanku Woodstock spotkał się ze zdecydowaną reakcją wielu osób. Głos zabrał również Donald Tusk, powiedział: “Mam wewnętrzną potrzebę powiedzieć, że nie akceptuję i uważam za coś wyjątkowo ohydnego używanie przemocy wobec kogoś, dlatego że ten ktoś ma inne poglądy”. Możemy być dumni z premiera o takiej wrażliwości. Entuzjazm wobec otwartości premiera psują jednak wspomnienia.

Przy okazji ubiegłorocznego Woodstocku, policjanci zatrzymali uczestników legalnego zgromadzenia publicznego i uniemożliwili jego kontynuowanie. Nie podobał im się protest przeciw zabijaniu dzieci z Zespołem Downa w łonach matek. Wówczas premier Tusk nie odczuł „wewnętrznej potrzeby” potępienia policjantów rozbijających legalne zgromadzenie. Nie odczuwali jej Komendant Wojewódzki i Komendant Główny Policji, którzy uważali, że wszystko było w porządku.

Potrzeba było prawie rocznej walki o prawdę, aby Sąd w Słubicach stwierdził: „… zatrzymanie Mariusza Dzierżawskiego i Damiana Gacka w dniu 2 sierpnia 2012 roku było nieuzasadnione okolicznościami i bezprawne. … Stanowiło nieuzasadnioną represję wobec zatrzymanych …”. Donald Tusk również po tym wyroku nie odczuł potrzeby skomentowania naruszenia praw obywateli przez Policję. Widać taką ma wrażliwość.

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN