Szukaj
Close this search box.

Donald Tusk cieszy się ze zniechęcenia Polaków

tusk6Zaraz po opublikowaniu sondaży wyborczych, Donald Tusk, uśmiechnięty od ucha do ucha, komentował sondażowe zwycięstwo PO. Mówił o ósmym lub dziewiątym kolejnym zwycięstwie wyborczym swojej partii.

tusk6Zaraz po opublikowaniu sondaży wyborczych, Donald Tusk, uśmiechnięty od ucha do ucha, komentował sondażowe zwycięstwo PO. Mówił o ósmym lub dziewiątym kolejnym zwycięstwie wyborczym swojej partii. Wstępne podliczenie głosów, wskazujące, że PO spadła na 2. miejsce zapewne starło uśmiech z twarzy premiera.

Nawet z perspektyw wieczoru wyborczego, szczęście premiera wydaje się problematyczne. Kiedy czytałem informacje o frekwencji wyborczej (23,7%), pomyślałem, ze Donald Tusk cieszy się z tego, że jego partię poparło około 7% uprawnionych do głosowania Polaków. Wydaje się, że to słaby powód do radości. Chyba, ze celem rządu jest zniechęcenie Polaków do angażowania się w życie społeczne. Wiele wskazuje, że taki jest rzeczywiście cel Donalda Tuska. Konsekwentnie zwalcza ustawodawcze inicjatywy społeczne i forsuje ideologiczne inicjatywy, niszczące moralne fundamenty społeczeństwa. Z tego punktu widzenia zawstydzająco niska frekwencja jest rzeczywiście sukcesem Tuska.

Trzeba przyznać, że do sukcesu frekwencyjnego Tuska przyczyniły się również inne partie, prowadzące wyjątkowo bezbarwną kampanię.

Z punktu widzenia ludzi stawiających na aktywność społeczną dzień wyborczy przyniósł 2 dobre informacje; po pierwsze partia specjalistów od molestowania dzieci w szkołach nie przekroczyła progu wyborczego, a po drugie, krakowianie większością 70% odrzucili, forsowany przez prezydenta miasta i rząd, pomysł Olimpiady w Krakowie.

Te przypadki pokazują, że siła dezinformacji medialnej ma swoje granice, a aktywność społeczna przynosi efekty.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN