Donald Tusk chce prawa do zabijania nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży

Dziecko w 12 tygodniu ciąży osiąga długość 12 centymetrów i waży około 7 gramów. Mocno bije jego serce, ukształtowane są najważniejsze części mózgu, a twarz wykazuje wrażliwość na dotyk. Jest już w stanie się poruszać, choć matka jeszcze tego nie czuje. Donald Tusk, były premier Polski, kreujący się jeszcze jakiś czas temu na katolika, chce by takie dzieci mogły być zabijane na życzenie.

Donald Tusk 6 czerwca zadeklarował, że jeśli wygra wybory, zagwarantuje prawo do dokonywania aborcji na dzieciach do 12 tygodnia ciąży. Opowiedział się też za wprowadzeniem związków partnerskich i zbadaniem sprawy praw transseksualistów.

Mamy ten projekt dotyczący legalnej aborcji do 12 tygodnia, która ma być decyzją kobiety w porozumieniu z lekarzem, a nie decyzją księdza, prokuratora i działacza PiS-u. Na 100 procent to zagwarantujemy” – mówił Donald Tusk, którego zdjęcia przy rodzinnym ołtarzyku do tej pory krążą w sieci.

Warto przypomnieć, że prawo do życia w Polsce zapewnia między innymi Konstytucja, którą środowiska Platformy tak chętnie przywołują. Dziś Donald Tusk, jeszcze niedawno zwany “cesarzem Europy”, realizuje agendę Unii Europejskiej, działając wbrew interesom Polski.

Źródło: radiomaryja.pl; fot. European People’s Party, Attribution, via Wikimedia Commons

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN