Domagamy się reakcji na chamstwo prof. Niesiołowskiego!

niesiolowski sizemedium zrodlo tomasz hamrat gazeta polska

(fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)


“Niee, dochodzi, dochodzi [do zapłodnienia – przyp. autor], tylko się nie może zagnieździć.”

Tymi słowami nawet Monika Olejnik prostowała niewiedzę posła Niesiołowskiego, występującego niedawno na antenie TVN24.


“Znaczy, ale kto to, kto to wie, jak to wiadomo, jak to stwierdzić w ogóle, ale kto to określa?” – rozmywał temat poseł Niesiołowski przyparty do muru, w czasie gdy Olejnik zwracała uwagę, że dowiodły tego badania i mówią o tym lekarze.


Później nie było lepiej. Pan poseł znów dał wyraz swojej ignorancji i skomentował kolejną sprawę o której nie ma pojęcia – tym razem obrażając jednego z najwybitniejszych w kraju ginekologów – profesora Chazana.


“Dla mnie prof. Chazan, proszę wybaczyć, jest obrzydliwy no, (…) jest raczej kompromitacją medycyny (…)” – recytował Niesiołowski, przy okazji atakując konstytucyjne prawo przynależne przecież nie tylko prof. Chazanowi, ale każdemu lekarzowi:

“Jaka klauzula sumienia, no to niech zmieni zawód. To jest kompromis aborcyjny i miał psi obowiązek realizować prawo.”


Niewiedza posła Niesiołowskiego zakrawa o śmieszność i budzi politowanie u każdego kto ma choćby podstawową wiedzę z zakresu rozwoju prenatalnego człowieka. Stefan Niesiołowski jest jednak profesorem Uniwersytetu Łódzkiego* na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, co jest mniej zabawne i rodzi pytania:

– Jak zachowanie profesora Niesiołowskiego ma się do ślubowania studentów UŁ, zobowiązujących się “dbać o godność studenta i o dobre imię Uniwersytetu Łódzkiego – samorządnej wspólnoty poszukującej prawdy na zasadach wolności nauki i poszanowania odrębności światopoglądowych”**?

– Czy profesorów obowiązują niższe standardy niż studentów?

– Czy brak kultury profesora Niesiołowskiego, połączony z niedouczeniem, doczeka się reakcji ze strony władz Uniwersytetu Łódzkiego?


Zadajmy je Uniwersytetowi Łódzkiemu!
Podpiszmy petycję: http://citizengo.org/pl/domagamy-sie-reakcji-uniwersytetu-lodzkiego-w-zwiazku-ze-skandaliczna-wypowiedzia-prof-niesiolowskiego

Nie przechodźmy obojętnie wobec chamstwa, propagowania niekompetencji i obrażania szlachetnych ludzi!


Adam Kulpiński,
Koordynator protestu “Nie kupuję w Empiku
Fundacja Pro – prawo do życia

źródła/przypisy: 
*https://usosweb.uni.lodz.pl/kontroler.php?_action=actionx:katalog2/osoby/pokazOsobe(os_id:2486)
**cytat ze statutu Uniwersytetu Łódzkiego (strona 50, paragraf 158)

{flike} 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN