Szukaj
Close this search box.

Dobrze się stało, że dziewczyny z Suszka zginęły?

Kiedy kilka dni temu dwie harcerki zginęły w Suszku podczas nawałnicy, wielu ludzi współczuło ich rodzinom tej niepowetowanej straty. Niestety można było również natknąć się na wypowiedzi tego typu: „Te dzieci należałyby do harcerstwa, czyli w przyszłości zapewne wstąpiłyby do Obrony Terytorialnej i wsparły bojówki Macierewicza.

Kiedy kilka dni temu dwie harcerki zginęły w Suszku podczas nawałnicy, wielu ludzi współczuło ich rodzinom tej niepowetowanej straty. Niestety można było również natknąć się na wypowiedzi tego typu: „Te dzieci należałyby do harcerstwa, czyli w przyszłości zapewne wstąpiłyby do Obrony Terytorialnej i wsparły bojówki Macierewicza. A więc dobrze się stało, że zginęły. Oby więcej takich informacji.”

Takie komentarze zdumiewają i przerażają. Jak można być tak nieczułym? Jak można mówić, że śmierć czyjegoś dziecka to świetna wiadomość?

Odpowiedź jest prosta: prawo kształtuje świadomość. Jeśli w Polsce mamy prawo zezwalające na zabijanie niektórych dzieci w łonach matek, to ludziom się wydaje, że mogą decydować o tym, kto ma żyć, a kto nie. Jeśli ktoś jest nam niewygodny, chory, czy według czyjegoś „widzimisię” nie wyrośnie na taką osobę, jaką by się oczekiwało, to można go wyeliminować. Wtedy z łatwością przechodzi wielu ludziom przez usta zdanie: „Dobrze się stało, że zginęły”.

 

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN