Szukaj
Close this search box.

Dobro kobiet – relacja z pikiety w Warszawie

IMAG0009Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet, kobiety i dziewczęta z Sekcji Kobiet Ruchu Narodowego zorganizowały pikietę na Placu Zamkowym w Warszawie, na którą zostaliśmy zaproszeni z naszym plakatem.

Oprócz antyfeministycznych i antygenenderowych wypowiedzi młodych kobiet, można było zobaczyć dzięki naszemu plakatowi jak faktycznie wygląda realna i w dodatku zalegalizowana przemoc wobec najmniejszych, bo nienarodzonych, kobiet w Polsce.

Zbiegiem okoliczności, w tym samym czasie co nasza pikieta odbywała się akcja rozdawania kwiatków przechodzącym kobietom, zorganizowana przez SLD. Jeden ze zwolenników tej partii nie był w stanie znieść prawdy przedstawionej na naszym plakacie i wypowiedzi młodych kobiet, które kwestionowały rzekome zdobycze współczesnego feminizmu. Pan ów krzyczał i próbował przerywać wypowiedzi kobiet, zapewne w duchu równouprawnienia, o które walczy jego partia.

Obserwując akcję rozdawania kwiatków przypadkowym kobietom napotkanym na placu Zamkowym miałam wrażenie, że po raz kolejny ludzie, którzy byli kiedyś u władzy i próbują ją znów odzyskać, chcą w ten sposób zamknąć usta kobietom, nie usiłując nawet rozpoznać ich realnych problemów i potrzeb. Kiedyś robili to przy pomocy goździków i rajstop, dziś rozdają czerwone róże i uśmiechy, ale ich oderwanie od rzeczywistości życia normalnych kobiet – matek i żon – oraz ich faktyczny brak zainteresowania prawdziwymi kobiecymi problemami pozostaje dokładnie ten sam.

IMAG0013Podczas pikiety rozdawaliśmy nasze gazetki, duża część osób do których mogliśmy dotrzeć z przesłaniem naszego plakatu pochodziła z zagranicy. O ile osoby te nie były w stanie docenić ciekawych wypowiedzi, czy przeczytać tekstu ulotek, o tyle przesłanie naszego plakatu było dla nich całkowicie jasne. Moją szczególna uwagę zwróciły dwie młode dziewczyny z zagranicy, które po wzięciu ulotki przyglądały się jej niepewnie, ale po chwili rozmowy i wskazaniu na plakat podeszły do naszej grupy i dłuższą chwilę przyglądały mu się w milczeniu.

Po rozwiązaniu zgromadzenia przyszedł czas na chwilę rozmowy, wymianę informacji, była to także okazja do posłania naszych gazetek do kolejnych parafii i wspólnot.

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

swiadoma bezpieczna ja

„Świadoma, bezpieczna ja”, która zabija swoje dziecko

Program „Świadoma, bezpieczna ja” jest pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, pod wodzą minister Izabeli Leszczyny. W praktyce jednak pod płaszczykiem „poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN