Szukaj
Close this search box.

Dlaczego Wyborcza boi się pogrzebów utraconych dzieci?

Pogrzeb 640 dzieci zmarłych przed narodzeniem odbył się 12 grudnia 2020 w Gończycach pod Garwolinem. Mszę świętą pogrzebową odprawił biskup Kazimierz Gurda, ordynariusz siedlecki. Pogrzeb miał bardzo uroczysty charakter, aby podkreślić godność dzieci, w których pochówku uczestniczyliśmy.

Kilka dni po pogrzebie w Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł, którego autor próbował doszukać się nieprawidłowości w pogrzebaniu ciał maleńkich ludzi. Mnożył pytania formalne i sanitarne. Żadnych uchybień sanitarnych nie udało się uprawdopodobnić. Od strony formalnej sprawa jest prosta: jeśli szczątków ludzkich pozostawionych w szpitalu nie pogrzebie rodzina, może to zrobić każdy.

Zarzuty formalne i sanitarne to tylko pretekst. Istotą sprawy są zagadnienia moralne. Dla chrześcijan grzebanie umarłych jest uczynkiem miłosierdzia. Jest też obowiązkiem moralnym. Zresztą nie tylko dla chrześcijan. Antygona naraziła się na śmierć, aby pogrzebać poległego brata, a Tobiasz znalazł uznanie w oczach Boga, ponieważ grzebał zamordowanych rodaków.

Maria Bienkiewicz z Fundacji Nowy Nazaret, organizując pogrzeb spełniła powinność moralną i chrześcijańską. Środowisku Gazety Wyborczej najwyraźniej się to nie podoba. 13.07.2021 na portalu gazeta.pl ukazał się tekst powtarzający wydumane zarzuty. Mimo upływu 7 miesięcy, gazeta.pl odgrzewa temat, choć żadne nowe fakty nie miały miejsca.

Co jest powodem utrzymującej się irytacji dziennikarzy z Czerskiej? Jedynym wytłumaczeniem jest to, że dzieci utracone zostały potraktowane jak … ludzie. Przypuszczenie to potwierdza fakt, że informacje o utylizacji ciał dzieci, zawarte w niedawnym raporcie NIK nie spowodowały zainteresowania Wyborczej.

Wyborcza najwyraźniej boi się pochówków dzieci utraconych. Dlaczego? Ponieważ jasno pokazują, że te dzieci są ludźmi. Środowiska aborcyjne wolałyby, aby dzieci utracone były traktowane jak śmieci.

Źródła:
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/…utraconych

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/…dzieci.html?

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN