Szukaj
Close this search box.

Demaskujemy kłamstwa o aborcji. Wystawa „Wybierz Życie” jest szansą na spojrzenie prawdzie w oczy, bolesną, trudną – ale szansą.

PaslekOddziałuje na wszystkich

Wystawa "Wybierz Życie" przyciąga uwagę tych, którzy walczą o prawo do życia dla każdego człowieka, tych którzy tego prawa chcą pozbawiać dzieci w łonach matek, ale także i tych, którzy do tej pory pozostawali zupełnie obojętni wobec łamania podstawowego prawa człowieka. Wśród zwolenników zabijania wystawa wzbudza gamę reakcji: od obojętności poprzez zdenerwowanie aż po zmianę opinii. Gorące dyskusje toczą się na lokalnych forach internetowych, których lektura demaskuje intencje autorów, bezradność, zagubienie a czasem wściekłość. Wulgaryzm wypowiedzi osób, które chcą posiąść prawo o decydowaniu o życiu drugiego człowieka poraża czytelnika. Chore, obolałe i zranione są sumienia ludzkie. Wystawa jest w tym kontekście także szansą na spojrzenie prawdzie w oczy. Bolesną, trudną - ale szansą.

PaslekOddziałuje na wszystkich

Wystawa „Wybierz Życie” przyciąga uwagę tych, którzy walczą o prawo do życia dla każdego człowieka, tych którzy tego prawa chcą pozbawiać dzieci w łonach matek, ale także i tych, którzy do tej pory pozostawali zupełnie obojętni wobec łamania podstawowego prawa człowieka. Wśród zwolenników zabijania wystawa wzbudza gamę reakcji: od obojętności poprzez zdenerwowanie aż po zmianę opinii. Gorące dyskusje toczą się na lokalnych forach internetowych, których lektura demaskuje intencje autorów, bezradność, zagubienie a czasem wściekłość. Wulgaryzm wypowiedzi osób, które chcą posiąść prawo o decydowaniu o życiu drugiego człowieka poraża czytelnika. Chore, obolałe i zranione są sumienia ludzkie. Wystawa jest w tym kontekście także szansą na spojrzenie prawdzie w oczy. Bolesną, trudną – ale szansą. Bez wątpienia wystawa demaskująca okrucieństwo aborcji oddziałuje na wszystkich, którzy się z nią zetkną. Mimo, że media prezentują wyłącznie wypowiedzi zbulwersowanych przechodniów, zdecydowana większość widzów uważa, że wystawa jest potrzebna. Rozmawiamy z przechodniami, z przyglądającymi się plakatom mieszkańcami dużych i małych miast. Widzimy poruszenie, widzimy przerażenie tak okrutną rzeczywistością, widzimy ludzi reflektujących. Naturalnym odruchem po obejrzeniu wystawy jest sprzeciw wobec okrucieństwa aborcji, jest pragnienie włączenia się do działań ratujących życie zagrożonych bestialstwem aborcji dzieci.

A media swoje…

Media w głównej mierze poświęcają uwagę wystawie pisząc o makabrycznych zdjęciach. Dodają opinię bezradnychDSC 3372 rodziców, którzy nie mają pomysłu na rozmowę z dzieckiem tłumaczącą jak bardzo źle jest, kiedy nie szanujemy życia. Media upajają się opiniami o brutalnych i szokujących zdjęciach. Brak obiektywnego przekazu, nie jest jednak bez znaczenia – podkreślający drastyczność zdjęć dziennikarze przyczyniają się bowiem pośrednio do nagłośnienia naszego przekazu: aborcja jest czynem ze wszech miar brutalnym, makabrycznym, szokującym, a jej ofiary prezentują się jak ofiary okrutnej zbrodni, bo jak miałyby się prezentować? Przedstawiciele mediów próbują także naciskać na włodarzy miast, którzy wydali zgodę na prezentację wystawy „Wybierz Życie”, tak jak to miało miejsce w Bydgoszczy, gdzie prezydent miasta Rafał Bruski, uginając się pod naciskiem poprawnych politycznie mediów dwukrotnie nakazał funkcjonariuszom zarekwirowanie plakatów wystawy „Wybierz Życie” nie zważając, że działanie to jest pogwałceniem prawa. Podobna sytuacja miała miejsce w Pasłęku, z tą jednak różnicą, że Burmistrz nie uległ naciskom. Obecna ekspozycja ulokowana jest w centrum Ostrołęki i tym razem wzbudza nie małe kontrowersje. Media nie marnują czasu. Warto więc dodawać hartu ducha tym, którzy wydają zgody na wystawę, zapraszają nas do swoich miast, miasteczek i wiosek, tym samym bowiem to oni umożliwiają prowadzenie otwartej debaty na temat aborcji – opierającej się na faktach. I choć fakty te są dramatyczne, wręcz makabryczne, to jest to element uczciwego dyskursu społecznego, opartego na prawdziwych argumentach: zabijanie dzieci jest złem. A prawda broni się przecież sama.

Boom wystawowy

Otwarcie sezonu wystawowego rozpoczęło się w tym roku 25 marca w dzień Świętości Życia. Od tego czasu zorganizowaliśmy 55 wystaw, a w planach są kolejne. Zainteresowanie organizacją wystaw było tak ogromne, że konieczne stało się dodrukowanie kolejnych zestawów plakatów. Jeszcze niedawno dysponowaliśmy zaledwie dwoma wystawami, dziś mamy ich 11. Boom wystawowy trwa od wiosny i wygląda na to, że nie skończy się szybko.

IMG 9049Kim są współorganizatorzy wystaw?

Wystawa „Wybierz Życie” prezentowana jest od morza do gór, przyciąga ponieważ jest jednoznacznym sprzeciwem wobec wykonywanych na najmniejszych dzieciach wyroków śmierci . Dzięki tej wystawie wielu zwolenników „prawa do decydowania o swoim brzuchu” widząc zmasakrowane szczątki ofiar aborcji dowiaduje się, że śmierć ponosi prawdziwy człowiek, a nie odczłowieczony przez propagatorów prawa do zabijania – „zlepek komórek”. Do Fundacji Pro- prawo do życia zgłaszają się wspaniali ludzie świadomi tego, że bierność w sprawie mordowania dzieci, w istocie jest zasileniem szeregów zwolenników cywilizacji śmierci. W tej tak ważnej walce o życie każdy człowiek, każda umiejętność, każdy głos, gest, wsparcie jest na wagę złota. Wśród tych, którzy nie chcą być obojętni wobec bestialstwa naszych czasów znajdują się prawnicy, lekarze, położne, studenci, informatycy, żołnierze, ludzie promujący kulturę, nauczyciele, i wielu innych. Jest nas naprawdę dużo! Kontaktują się z nami ponieważ chcą działać. Przyciąga ich skuteczność prowadzonych akcji. Wielu z nich zorganizowało już wystawy, niektórzy nie jedną. Są także i tacy, którzy wspierają nas swoimi umiejętnościami – wszyscy są nam potrzebni, każdy może coś zrobić aby ratować chore dzieci, które same uczynić tego nie potrafią.

Kto już widział wystawę?

Tylko w tym roku wystawę obejrzeli już mieszkańcy miast: Łącka, Białegostoku (10 ekspozycji!), Dziadowej Kłody, Gdyni (2), Warszawy , Ełku, Mielca, Andrychowa, Lubina, Stalowej Woli, Wodzisławia Śląskiego (2), Strzelec Opolskich, Puław, Sycowa, Bydgoszczy(9!), Morąga, Legnicy, Ropczyc, Płońska, Malborka (5), Pasłęka, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Różanego Stoku, Nowego Dworu Wejherowskiego, Wysokiej Strzyżewskiej, Godowej, Pstrągowej, Nowego Dworu Gdańskiego, Kazimierza Dolnego, Sosnowca, Ostrołęki. W przypadku dużych miast wystawa „Wybierz życie” wędruje z miejsca na miejsce umożliwiając mieszkańcom wielu dzielnic zapoznanie się z jej przesłaniem: Nie zabijaj, chroń dzieci, ratuj!

Zorganizuj wystawę i TY, przyczyń się do szerzenia cywilizacji życia, powstrzymaj z nami plagę aborcji! Wesprzyj nas finansowo. Nie bądź bierny. Skontaktuj się z nami: kontakt@proprawodozycia.pl

{flike}

rozstawianie wystawy

P1080217

DSC 3376

{flike}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN