David Daleiden, który ujawnił aferę dotyczącą sprzedawania organów abortowanych dzieci skazany za pokazywanie prawdy

David Daleiden, który kilka lat temu nagrał ukrytą kamerą 14 filmów ujawniających nielegalną sprzedaż organów abortowanych dzieci przez pracowników Planned Parenthood, organizacji odpowiadającej za większość aborcji w USA został skazany w cywilnym procesie przez sąd pierwszej instancji. Ma zapłacić aborcyjnej organizacji 870 tysięcy dolarów za wyrządzone „szkody”. Warto zauważyć, że sędzia Orrick zanim został sędzią był członkiem zarządu Centrum Planned Parenthood w rejonie San Francisco. Równolegle wobec Davida Daleidena toczy się również proces karny.

Ten wyrok jest bardzo niebezpiecznym precedensem, groźnym dla dziennikarstwa obywatelskiego oraz praw obywatelskich w USA. Celem jest uniemożliwienie mówienia prawdy i podawanie faktów do publicznej wiadomości w celu chronienia interesów potężnych instytucji” – komentuje sprawę Daleiden.

14 filmów, które upublicznił Daleiden wstrząsnęły aborcyjnym gigantem. Ukazują one bowiem skrajną bezduszność pracowników PP jak również dowodzą łamaniu prawa. Ukrócają też zyski koncernu, który na aborcjach mógł zarabiać podwójnie – nie tylko inkasował pieniądze za zabicie dziecka, ale za sprzedawanie jego organów również. Co więcej, skłoniły one władze wielu stanów, jak również Amerykańską Izbę Reprezentantów, Senat oraz Departament Sprawiedliwości do skontrolowania działalności Planned Parenthood.

Adwokaci Daleidena zapowiadają odwołanie się od wyroku. Co wygra w sądzie wyższej instancji: prawda czy pieniądze?

Źródło: https://www.hli.org.pl/pl/…dzieci.html

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN