Szukaj
Close this search box.

David Daleiden, który ujawnił aferę dotyczącą sprzedawania organów abortowanych dzieci skazany za pokazywanie prawdy

David Daleiden, który kilka lat temu nagrał ukrytą kamerą 14 filmów ujawniających nielegalną sprzedaż organów abortowanych dzieci przez pracowników Planned Parenthood, organizacji odpowiadającej za większość aborcji w USA został skazany w cywilnym procesie przez sąd pierwszej instancji. Ma zapłacić aborcyjnej organizacji 870 tysięcy dolarów za wyrządzone „szkody”. Warto zauważyć, że sędzia Orrick zanim został sędzią był członkiem zarządu Centrum Planned Parenthood w rejonie San Francisco. Równolegle wobec Davida Daleidena toczy się również proces karny.

Ten wyrok jest bardzo niebezpiecznym precedensem, groźnym dla dziennikarstwa obywatelskiego oraz praw obywatelskich w USA. Celem jest uniemożliwienie mówienia prawdy i podawanie faktów do publicznej wiadomości w celu chronienia interesów potężnych instytucji” – komentuje sprawę Daleiden.

14 filmów, które upublicznił Daleiden wstrząsnęły aborcyjnym gigantem. Ukazują one bowiem skrajną bezduszność pracowników PP jak również dowodzą łamaniu prawa. Ukrócają też zyski koncernu, który na aborcjach mógł zarabiać podwójnie – nie tylko inkasował pieniądze za zabicie dziecka, ale za sprzedawanie jego organów również. Co więcej, skłoniły one władze wielu stanów, jak również Amerykańską Izbę Reprezentantów, Senat oraz Departament Sprawiedliwości do skontrolowania działalności Planned Parenthood.

Adwokaci Daleidena zapowiadają odwołanie się od wyroku. Co wygra w sądzie wyższej instancji: prawda czy pieniądze?

Źródło: https://www.hli.org.pl/pl/…dzieci.html

...

Więcej interesujących treści

Projekt zakładający tak zwaną depenalizację pomocnictwa w aborcji został odrzucony przez Sejm RP

Diabeł dostał kuksańca

W ubiegły piątek w polskim sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy, który zakładał depenalizację aborcji do 12 tygodnia ciąży, a w przypadku dzieci podejrzanych

Lukasz Jonczyk

Łukasz Jończyk w obronie najsłabszych

Podczas sejmowego wysłuchania w maju br. mocno wybrzmiał głos śp. Łukasza Jończyka, który przestrzegł przed niszczeniem moralnych fundamentów Polski.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN