Szukaj
Close this search box.

Czy Wielka Brytania, USA i inne kraje popierają agresję wobec polskich katolików?

Fundacja Pro - Prawo do życia wystosowała do wszystkich ambasad, które poparły w czerwcu tzw. marsze równości i inne działania środowisk LGBT w Polsce zapytanie o to, czy popierają również podrzynanie gardła kukłom biskupów i notoryczne obrażanie polskich wierzących i ataki agresji na ludzi Kościoła.

Oto treść zapytania do Ambasady Wielkiej Brytanii:

W nawiązaniu do listu otwartego ambasadorów z okazji Parady Równości, zaplanowanej w Warszawie na 8 czerwca 2019 roku, w którym stwierdzono:

Z okazji tegorocznej warszawskiej Parady Równości chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami.

Chcemy także wyrazić uznanie dla podobnych starań podejmowanych w innych miastach Polski – w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gnieźnie, Katowicach, Kielcach, Koninie, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.”

Oraz w nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce 10. sierpnia br. na Gali Mr Gay Poland w klubie Punto Punto Club w Poznaniu proszę Waszą Ekscelencję o odpowiedź na następujące pytania:

Gala Mr Mister Gay Poland w Poznaniu była jedną z imprez, którym m. in. Ambasada Wielkiej Brytanii udzieliła poparcia we wspomnianym powyżej liście. Czy uważa Pan zajście z udziałem drag queen Mariolki Rebell, która zainscenizowała podrzynanie gardła kukle przedstawiającej biskupa za istotny problem społeczny? Czy może Pan wyjaśnić polskiej opinii publicznej stosunek Ambasady Wielkiej Brytanii do tego wydarzenia?

Wydarzenia, które miało miejsce w Poznaniu nie można uznać za jednostkowe, bowiem profanacja symboli religijnych i ataki na ludzi wierzących mają miejsce podczas wielu imprez organizowanych przez popierane przez Ambasadę środowiska gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI). Dlatego proszę także o wyjaśnienie polskiej opinii publicznej stosunku Ambasady Wielkiej Brytanii do szeroko pojętego systemowego atakowania Kościoła i obrażania wiernych podczas tych wydarzeń.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN