Czy to “mowa miłości”, Ministrze Boni?

mowa nienawisciWarszawa, dnia 14 stycznia 2013 roku

Szanowny Pan Michał Boni,

Minister do spraw Cyfryzacji

Szanowny Panie Ministrze!

11 stycznia, na Facebooku Fundacji Pro – prawo do życia pojawił się wpis zawierający link do materiału na YouTube. Adresatami są ludzie angażujący się na rzecz prawa do życia dzieci niepełnosprawnych. Ze względu na to, że wiele uwagi poświęca Pan ostatnio „mowie nienawiści" pozwalam sobie przesłać zapis ścieżki dźwiękowej tego nagrania.

mowa nienawisciWarszawa, dnia 14 stycznia 2013 roku

Szanowny Pan Michał Boni,

Minister do spraw Cyfryzacji

Szanowny Panie Ministrze!

11 stycznia, na Facebooku Fundacji Pro – prawo do życia pojawił się wpis zawierający link do materiału na YouTube. Adresatami są ludzie angażujący się na rzecz prawa do życia dzieci niepełnosprawnych. Ze względu na to, że wiele uwagi poświęca Pan ostatnio „mowie nienawiści” pozwalam sobie przesłać zapis ścieżki dźwiękowej tego nagrania.

„Wy …. zwierzęta. Już mi nawet was … nie żal. Smutny, zacofany kraj starych, …, dewotów. Już się nie mogę doczekać, aż po raz kolejny wkroczą tu Niemcy i zrobią z wami porządek. Z najmilszą chęcią zostanę kapo w obozie i będę, …, wpychał kijem starych, …, spleśniałych emerytów do komór gazowych, już się nie mogę tego doczekać, …, a wasz papież to … i … pedofil .” Jak Pan widzi tekst robi wrażenie, nawet po wykropkowaniu słów wulgarnych. W każdej chwili możemy dostarczyć Panu pełną wersję.

W sieci znajdują się tysiące tego rodzaju wpisów; sam autor przytoczonego powyżej video zamieścił kilkadziesiąt podobnych. Jako Minister do spraw Cyfryzacji zapewne jest Pan tego świadomy. Niestety w Pańskich wypowiedziach, nie znalazło się nawet słowo na temat „mowy nienawiści” wobec dzieci w fazie prenatalnej i ich obrońców. Nie słyszałem też, aby wspomniał Pan na temat „mowy nienawiści” wobec ludzi Kościoła. Czyżby uważał Pan, że pewne kategorie ludzi nie zasługują na ochronę?

Będziemy wdzięczni za jasne przedstawienie Pańskiego stanowiska w tej sprawie.

Z należnymi wyrazami,

Mariusz Dzierżawski

Członek Rady Fundacji Pro – prawo do życia
______________________

Fundacja Pro-prawo do życia wystosowała dziś w tej sprawie:

list do Ministra Boniego

list do Wicemarszałek Wandy Nowickiej

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN