Szukaj
Close this search box.

Czy to dobry czas na pokazywanie drastycznych zdjęć? – pikieta w Tarnowie

We wtorkowe popołudnie po raz kolejny zorganizowaliśmy w Tarnowie pikietę w ramach akcji „Stop Biznesowi Śmierci”. Informowaliśmy o skutkach tzw. pigułek aborcyjnych oraz o tym, że aborcja jest jednym z największych zagrożeń dla prawdziwego pokoju.

Tego dnia na Placu Sobieskiego wiele osób widziało nasz baner, który wzbudzał różne reakcje. Pewna młoda dziewczyna pytała, jakie są najskuteczniejsze metody walki z aborcją i protestowała przeciwko pokazywaniu zdjęć jej ofiar, mówiąc, że „to polaryzuje ludzi” i „jest szkodliwe przez drastyczność przekazu”. Wyjaśniliśmy, że najlepszą metodą jest pokazywanie prawdy; nie można pozwalać na zabijanie ludzi, a inne działania prolife, choć są oczywiście niezbędne, nie zastąpią jednak konfrontacji z prawdziwym obliczem procederu aborcji.

Zabitym dzieciom należy się sprawiedliwość, a mając dowody zbrodni, nie możemy ich ukrywać. Polaryzacja postaw jest konieczna, bo ludzie muszą wybrać, po której stronie stoją. W tej sprawie nie można nie mieć zdania.

Zainteresowanym osobom rozdaliśmy nasze ulotki i broszury. Pod koniec pikiety podeszli do nas młodzi ludzie, kobieta i mężczyzna, którzy twierdzili, że każdy może mieć swoją opinię; sugerowali także, że w obecnych czasach lepiej byłoby się zająć „ważniejszymi sprawami” niż walka z aborcją. Wspomnieli tu o uchodźcach z Ukrainy. Owszem, są różne problemy, którymi moglibyśmy się zajmować, jednak wybraliśmy właśnie ten – ze względu na skalę zbrodni i fakt, że zabijane są niewinne dzieci; a tymi ofiarami, w przeciwieństwie do ofiar wojny, prawie nikt nie chce się zająć.

Wojna na Ukrainie nie wyeliminowała innych problemów, a przestępcze organizacje aborcyjne chcą docierać do Ukrainek, oferując im możliwość zabicia własnych dzieci. Ta sytuacja wymaga od nas jeszcze większego zaangażowania. Aborcja jest jedną z przyczyn wojen; brak szacunku do ludzkiego życia to ich wspólny mianownik.

Przed pikietą odbył się również publiczny różaniec w intencji powstrzymania aborcji – w Tarnowie modlimy się każdego 12-ego dnia miesiąca o godz. 15:00. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się dziś w modlitwę, a także zdecydowali się podejść i porozmawiać czy też wyrażali swoje poparcie dla naszych działań.

Zachęcamy do działania razem z nami! Chętne osoby mogą zgłosić się do wybranej komórki – w tym tarnowskiej – na stronie www.stronazycia.pl/fundacja/komorki – zapraszamy!

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN