Szukaj
Close this search box.

Czy śmierć z powodu aborcji jest mniej straszna niż śmierć z powodu koronawirusa?

W dniu, w którym minister Szumowski podał się do dymisji, media poinformowały o liczbie ofiar aborcji, w roku 2019. Służby podległe Ministrowi Zdrowia uśmierciły w ciągu roku 1110 dzieci. 1074 z nich dlatego, że były podejrzane o chorobę albo wadę genetyczną.

Kadencja Łukasza Szumowskiego przyciągała uwagę mediów ze względu na koronawirusa. Według oficjalnych danych infekcję wykryto u ok. 60 000 osób, a ok. 2000 zainfekowanych zmarło, choć z oficjalnych danych wynika, że 80% z nich zmarło z powodu chorób współistniejących. Można więc przypuszczać, że z powodu koronawirusa zmarło ok. 400 osób.

Media co dzień piszą o ofiarach koronawirusa, informacje o zabitych dzieciach trudno gdziekolwiek znaleźć, choć ofiar jest więcej. Czy śmierć z powodu aborcji jest mniej straszna niż śmierć z powodu koronawirusa?

Jest jedna zasadnicza różnica. W przypadku koronawirusa lekarze ratują pacjenta, w przypadku aborcji zabijają go.

Fundamentem medycyny przez wieki była zasada „przede wszystkim nie szkodzić”. Czy doktor Szumowski uważa, że przestała obowiązywać?

Zdjęcie: See page for author / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

...

Więcej interesujących treści

Zaawansowane metody śledcze oleśnickiej policji

Dnia 29 lutego w Oleśnicy, przed wejściem do Szpitala (będącego liderem w statystykach dzieciobójstwa prenatalnego w Polsce) odbywało się zgromadzenie publiczne, mające na celu pokazywanie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN