Szukaj
Close this search box.

Czy biskupi powstrzymają polityków zmierzających do piekła?

W Polsce trwa intensywna kampania promująca aborcję na życzenie. Prowadzą ją przede wszystkim „media niezależne”, czyli zależne od koncernów farmaceutycznych, które są największymi reklamodawcami. Każdy przypadek śmierci kobiety w ciąży jest przez media wykorzystywany, aby domagać się upowszechnienia mordowania najmniejszych dzieci.

Media nagłaśniają wypowiedzi morderczyń, które zarabiają na handlu środkami poronnymi i wysyłaniu kobiet na aborcje za granicę.

W morderczą kampanię wpisują się politycy. Donald Tusk chce, by można było bez przeszkód zabijać dzieci w wieku 12 tygodni od poczęcia i młodsze. Wyrzuca z list wyborczych wszystkich, którzy nie podzielają jego entuzjazmu dla zabijania prenatalnego. Minister Zdrowia (a może zabijania?) Niedzielski ogłasza, że każda kobieta „w tym kraju” ma prawo do aborcji w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, również psychicznego. De facto oznacza to aborcję na życzenie do końca ciąży.

W tym kontekście należy docenić wypowiedź arcybiskupa Gądeckiego, który podczas Marszu dla Życia w Poznaniu powiedział: „Każdy poseł, który głosuje przeciwko życiu, popełnia grzech ciężki, a tym samym nie może przystępować do Komunii Świętej”. Mamy nadzieję, że za słowami pójdą czyny, a ci którzy nawołują do mordowania najsłabszych rzeczywiście nie będą do komunii dopuszczani.

Przymykanie oka na łamanie norm moralnych przez polityków wywołuje zgorszenie w społeczeństwie, a szkodzi również samym politykom. Celem bowiem kar kanonicznych nie jest zemsta na politykach, ale skłonienie ich do poprawy. Jeśli nie spotykają się z reakcją pasterzy są przekonani, że idą dobrą drogą. W ten sposób fałszywe miłosierdzie prowadzi ich do piekła.

...

Więcej interesujących treści

Zaawansowane metody śledcze oleśnickiej policji

Dnia 29 lutego w Oleśnicy, przed wejściem do Szpitala (będącego liderem w statystykach dzieciobójstwa prenatalnego w Polsce) odbywało się zgromadzenie publiczne, mające na celu pokazywanie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN