Szukaj
Close this search box.

Czy aktywista partii Razem uważa matki niepełnosprawnych dzieci za prymitywy?

"Jak to się dzieje, że w kraju mamy wady wrodzone, nie widziane w cywilizowanym świecie?" zastanawia się w okrutny sposób Jerzy Przystajko, członek prezydium Rady Krajowej w proaborcyjnej partii Razem. Następnie sugeruje, że przyczyną jest zła diagnostyka oraz możliwość zabicia dziecka jedynie z "turbo ciężkimi wadami".

„Jak to się dzieje, że w kraju mamy wady wrodzone, nie widziane w cywilizowanym świecie?” zastanawia się w okrutny sposób Jerzy Przystajko, członek prezydium Rady Krajowej w proaborcyjnej partii Razem. Następnie sugeruje, że przyczyną jest zła diagnostyka oraz możliwość zabicia dziecka jedynie z „turbo ciężkimi wadami”.

Przystajko kłamie. Trudno podejrzewać go o niewiedzę, przecież z zawodu jest farmaceutą, interesuje się również „prawami reprodukcyjnymi”. Świetnie zdaje sobie więc sprawę, że w Polsce ponad 35% wszystkich legalnych aborcji wykonywanych jest na dzieciach podejrzewanych o zespół Downa. Giną również nienarodzeni z zespołem Turnera oraz innymi niepełnosprawnościami, z którymi żyje się bez większych przeszkód. Również diagnostyka prenatalna stoi w Polsce na wysokim poziomie.

Nie kłamstwo jest jednak najokrutniejsze w wypowiedzi aktywisty partii Razem. Twierdzi on, że w „cywilizowanym świecie” ludzie z ciężkimi niepełnosprawnościami się nie rodzą! Tak wygląda „wybór”, a raczej jego brak, w wykonaniu „pro-choice”. Matki, które wybrały życie lub godną i naturalną śmierć dla swoich ukochanych dzieci, są nieucywilizowanymi prymitywami!

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN