Szukaj
Close this search box.

Czuwanie modlitewno-ekspiacyjne w intencji życia poczętego

dzieckonaplazyTysiące mieszkańców Francji, świadomych niebezpieczeństw wypływających z kultury relatywizmu i utylitaryzmu, postanowiło ponowić modlitewno-ekspiacyjne czuwanie w intencji życia poczętego, do którego w ubiegłym roku na dzień przed Adwentem zaprosił katolików z całego świata Ojciec Święty Benedykt XVI - donosi "Nasz Dziennik".

dzieckonaplazyTysiące mieszkańców Francji, świadomych niebezpieczeństw wypływających z kultury relatywizmu i utylitaryzmu, postanowiło ponowić modlitewno-ekspiacyjne czuwanie w intencji życia poczętego, do którego w ubiegłym roku na dzień przed Adwentem zaprosił katolików z całego świata Ojciec Święty Benedykt XVI – donosi „Nasz Dziennik”.

W minioną sobotę w niemal 150 francuskich katedrach i kościołach parafialnych wierni dali świadectwo swojej troski o tych najmniejszych, mordowanych w łonach ich matek. Do dzieła ratowania życia poczętego włączyło się 21 biskupów.

„Nasz Dziennik” zaznacza, że na konieczność modlitewnej inicjatywy w obronie dzieci poczętych wskazały też niektóre ośrodki w Portugalii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, a nawet w Malezji. W Portugalii ordynariusz Coimbry przewodniczył wieczorno-nocnemu czuwaniu. Ks. bp Virgílio Antunes pobłogosławił kobiety spodziewające się narodzin dziecka. Także na jego prośbę wierni przynieśli ze sobą ubrania i żywność dla dzieci, by przekazać je matkom potrzebującym wsparcia.

Źródło: „Nasz Dziennik”

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN