Czemu chce pan ukryć prawdę o aborcji, burmistrzu Reszka?

plakat reszka2Pierwsza pikieta błońskiego oddziału Fundacji Pro odbyła się przed OSP w Bieniewicach 15-ego października, a druga dzień później przed Domem Pomocy Społecznej w Bramkach. Wszystkie pikiety są organizowane w miejscu i w czasie spotkań przedwyborczych obecnego burmistrza Błonia Zenona Reszki.

plakat reszka2Pierwsza pikieta błońskiego oddziału Fundacji Pro odbyła się przed OSP w Bieniewicach 15-ego października, a druga dzień później przed Domem Pomocy Społecznej w Bramkach. Wszystkie pikiety są organizowane w miejscu i w czasie spotkań przedwyborczych obecnego burmistrza Błonia Zenona Reszki. Urząd miasta doprowadził dwukrotnie do zdjęcia naszych wystaw antyaborcyjnych z ulic Błonia. Ostatnio zrobił to bezprawnie – sprawa trafiła na Policję.

Tuż przed kolejną, trzecią pikietą, udałem się do Urzędu Miasta w Błoniu by odebrać identyfikator. W trakcie mojej rozmowy z urzędniczką, burmistrz Zenon Reszka wszedł do pokoju i wskazując na mnie palcem zapytał czy to ja jestem organizatorem pikiet i wypowiedział słowa mające taki sens: lepiej by wasze wydarzenia nie były wymierzone przeciw mnie. Ostrzegam, lepiej niech wasze pikiety nie będą nakierowanie personalnie na mnie. Uważajcie, zanim będzie za późno. Mówię to teraz, zanim będzie za późno. Odpowiedziałem na to, że ja działam tylko w imieniu fundacji a obecne nasze działania są spowodowane tym, że pan nie odpowiada na wysyłane pisma urzędowe. Wtedy powiedział, że możemy sobie pisać skargi w tej sprawie, ale lepiej niech pikiety nie będą wymierzone w niego, i żebyśmy lepiej tego nie robili póki nie jest jeszcze za późno.

Reszka nie wiedział jeszcze wtedy, że za kilkadziesiąt minut ujrzy nowy baner, a na nim swój własny wizerunek obok wizerunku zamordowanego dziecka.

Około godziny 18.00 burmistrz przyjechał do OSP w Górnej Wsi. Wjeżdżając zatrzymał się samochodem w bramie by obejrzeć nasz baner. Zaparkował samochód i zdecydowanym krokiem podszedł do pikietujących wytykając palcem poszczególne osoby mówił podniesionym tonem : Kto wami kieruje? Ty, ty, ty a może ty? Popatrz mi w oczy! Kto wami kieruje, kto wam każe tu stać, no kto? Coraz bardziej zdenerwowany wykrzykiwał do nas: Co wy wiecie o dzieciach?! Wy jesteście młodzi- co wy wiecie o dzieciach?! To manipulacja ! Kto takie zdjęcia zrobił? Kto wam zrobił takie zestawienie zdjęć, dlaczego?! Jaka siła polityczna wami steruje, czy dlatego że są wybory samorządowe?

W momencie kiedy spróbowałem odpowiedzieć na choć jedno pytanie, i skierowałem się ku Reszce, padły kluczowe słowa: Zejdź mi z drogi synu, bo zaraz nie wytrzymam!. Po tych słowach odwrócił się i poszedł.

Niedługo potem wyszedł z sali OSP sekretarz miasta Przemysław Kubicki i zrobił nam oraz banerowi zdjęcie (to Kubicki przed kilkoma tygodniami zgłosił na Policji zawiadomienie o zgorszeniu publicznym po tym jak stanęła wystawa antyaborcyjna “Wybierz życie”). Kilkanaście minut później przyjechał radiowóz. Policja została wezwana na miejsce ponieważ z naszych ust padać miały wulgarne słowa pod adresem Zenona Reszki. Policjanci spisali trzy pikietujące osoby. Na koniec, zanim jeszcze odjechał radiowóz, koleżanka powtórzyła kilka zdań przez nasz megafon: “Pan burmistrz zdejmuje nasze wystawy antyaborcyjne w Błoniu. Dlaczego panu burmistrzowi tak przeszkadza prawda o aborcji? 80% polskiego społeczeństwa uważa, że nasze wystawy są potrzebne. Chcemy pokazywać i uświadamiać ludziom, że aborcja to zabijanie bezbronnych dzieci. Stop Aborcji! “.

Pikieta trwała od 17.30 do około 18.45 i było na niej 8 osób z błońskiej komórki.

W dniu wczorajszym odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna skierowana do burmistrza. Tym razem też nie udało mu się ukryć zdenerwowania z powodu naszej obecności. Na pikiecie był również Mariusz Dzierżawski, który próbował przywitać burmistrza, ale ten zignorował powitanie.

Najbliższa pikieta w poniedziałek 27 października o 17.30 przed Centrum Kultury w Błoniu. Zapraszamy do udziału. 


{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN