Szukaj
Close this search box.

Publikacja wyroku na Mariusza Dzierżawskiego, czyli czego nie wolno mówić w Gdańsku

Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał Mariusza Dzierżawskiego na rok ograniczenia wolności (w wymiarze 20 godzin pracy społecznej wskazanej przez Sąd w stosunku miesięcznym), za kierowanie kampanią Stop pedofilii, w ramach której informowaliśmy o zwiększonej częstości czynów pedofilskich w populacji homoseksualnych mężczyzn.

Sąd nakazał podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez publikację na www.stronazycia.pl.

Poniżej kilka słów komentarza, sam wyrok publikujemy tutaj.

W czasie procesu obrona przedstawiła wyniki badań, potwierdzających tezę o zwiększonej częstotliwości czynów pedofilskich wśród homoseksualnych mężczyzn. Zarówno Sąd Rejonowy jak i Sąd Okręgowy nie odniosły się do nich. Cytaty z dwóch najistotniejszych badań przedstawionych podczas procesu podawaliśmy tutaj. Oba cytaty pochodzą z prestiżowych wydawnictw amerykańskich. Nie są długie. Mogą Państwo sami ocenić zgodność wyroku z przytoczonymi faktami.

Zachęcamy również do zapoznania się też z tekstami na stronie Ordo Iuris, poświęconymi tej sprawie: 1 tekst i 2 tekst.

Warto dodać, że w lipcu 2023 roku Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim uniewinnił kierowcę naszej furgonetki, któremu wcześniej postawiono identyczne zarzuty jak Mariuszowi Dzierżawskiemu. Tutaj więcej informacji.

W sprawie cywilnej wytoczonej  Fundacji Pro – Prawo do życia przez byłego aktywistę LGBTQ Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił powództwo.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN