Szukaj
Close this search box.

Co i dlaczego blokuje facebook?

W ostatnich tygodniach facebook coraz aktywniej blokuje treści publikowane przez Fundację Pro - Prawo do Życia. Podaje przy tym coraz to bardziej absurdalne uzasadnienia dla tej nachalnej cenzury. Przykładowo: ostatnio zablokowana została nasza reklama o treści „Masz dość cenzury w mediach społecznościowych?"

W ostatnich tygodniach facebook coraz aktywniej blokuje treści publikowane przez Fundację Pro – Prawo do Życia. Podaje przy tym coraz to bardziej absurdalne uzasadnienia dla tej nachalnej cenzury.

Przykładowo: ostatnio zablokowana została nasza reklama o treści „Masz dość cenzury w mediach społecznościowych? Szukaj nas na Minds”. Jakie było uzasadnienie? „Twoja reklama ma zawartość polityczną. Twój profil nie ma uprawnień do prowadzenia kampanii politycznych”. Po naszej interwencji facebook na dwa dni odblokował reklamę, przepraszając za błąd. Jednak później znów zablokował ją, tym razem na dobre, twierdząc, że reklama jest złej jakości: „Reklama o złej jakości może prowadzić do zewnętrznych stron docelowych, które wywołują nieoczekiwane wrażenia u odbiorców, zawierają niewiele oryginalnych materiałów lub zawierają reklamy, które są denerwujące bądź mają złą jakość”. Krótko mówiąc, kierowanie do miejsc, w których nie obowiązuje cenzura jest na facebooku zakazane.

Inny przykład z ostatnich dni: Zablokowana została promocja posta, w którym informowaliśmy o kolejnej kobiecie, która planuje zabić swoje nienarodzone dziecko i szuka przy tym pomocy na forum aborcyjnym feministek. Ilustracją posta było zbliżenie twarzy pokazujące ludzkie oko z łzą. Facebook zablokował reklamę twierdząc: „Reklama nie została zatwierdzona, ponieważ skupia się na obrazie idealnego ciała. Obrazy przedstawiające osoby o doskonałym ciele bądź z niedostatkami figury (np. dotyczące mięśni brzucha lub otyłości brzusznej) są niedozwolone”.

Złożyliśmy skargę i czekamy na jej rozpatrzenie. Nie oczekujemy jednak zbyt wiele. Wiemy, że facebook po prostu celowo cenzuruje nasze treści. Dlatego budujemy alternatywne kanały komunikacji:

Minds:
www.minds.com/StopAborcji
Nasz cotygodniowy newsletter:
https://proprawodozycia.pl/zgoda/
Twitter
https://twitter.com/Prawo_do_zycia

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/01/anna-kiljan.jpg[/author_image] [author_info]Anna Szczerbata – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Przeprosiny

Przepraszam osoby uznane za pokrzywdzone przez Sąd Rejonowy w Gdańsk-Południe w sprawie II K 194/21. Mariusz Dzierżawski

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN