Szukaj
Close this search box.

Chrześcijanki w Nigerii są zmuszane do aborcji

Nigeryjska armia prowadziła tajny program przymusowych masowych aborcji podczas wojny przeciwko Boko Haram - donosi agencja Reuters. Od co najmniej 2013 roku nigeryjskie wojsko prowadzi nielegalny program aborcji na północnym wschodzie kraju. Zabitych może być co najmniej 10 tysięcy nienarodzonych dzieci.

Matki tych dzieci to kobiety, spośród których większość została porwana i zgwałcona przez bojowników islamskich. Nigeryjscy żołnierze mieli być wyzwolicielami tych kobiet. Okazało się, że stali się ich kolejnymi dręczycielami, niektóre z nich nawet zabijając w wyniku aborcyjnych komplikacji! Powód: przeświadczenie o „genetycznym skażeniu” dzieci, których ojcowie są dżihadystami.

Kiedy obudziłam się w nigeryjskim obozie wojskowym, czułam się najszczęśliwsza w życiu. Byłam bardzo wdzięczna żołnierzom” – opowiada dwudziestoparoletnia Fati, która przedtem była przetrzymywana przez ponad rok przez muzułmańskich oprawców, bita i wielokrotnie gwałcona. Niestety, potem dowiedziała się, że jej koszmar się nie skończył. Tydzień później w nieludzkich warunkach żołnierze za pomocą zastrzyków i pigułek dokonywali aborcji u Fati oraz innych „przejętych od islamistów” kobiet.

Jak wspomina Fati, która była w czwartym miesiącu ciąży, po około czterech godzinach poczuła silny ból i zobaczyła sączącą się krew. Kobiety obok niej również krwawiły i wiły się z bólu na podłodze. Dziś już wiadomo, że nie wszystkie kobiety przeżywały. Wiele z nich borykało się potem z poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Po wszystkim kobietom zakazano mówić o aborcji pod groźbą pobicia.

Raport ujawnił, że niektóre kobiety były nawet w ósmym miesiącu ciąży. Były i takie, które miały zaledwie 12 lat. Spośród 33 kobiet, z którymi przeprowadzono wywiad, tylko jedna dobrowolnie wyraziła zgodę. Inne zostały zmuszone. Wiele z nich bardzo chciało donosić ciążę.

Oczywiście czynnik śmiertelności kobiet został zwielokrotniony przez tragiczne warunki, w których zabijano dzieci. Pozostaje jednak kwestia zmuszania do aborcji, która jest taktownie przemilczana przez organizacje broniące aborcji – jak zwykle wygląda w takich przypadkach. Przymuszanie jest tym organizacjom na rękę.

Na końcu pozostaje smutny, a wręcz przerażający fakt, że w Nigerii zabito w wyniku przymusowych aborcji około 10 000 dzieci.

Źródło: https://www.reuters.com/…

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN