Szukaj
Close this search box.

Chrońmy co najważniejsze

telukOtrzymaliśmy apel prezesa Instytutu Globalizacji Tomasza Teluka w sprawie głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Gorąco polecamy!

W nadchodzących wyborach zagłosujmy na polityków, którzy opowiadają się za ochroną życia ludzkiego.

Chciałbym zaapelować do wyborców, aby przy urnach kierowali się kryterium sumienia. Dla katolika, kluczowym elementem, decydującym o wyborze tego, a nie innego przedstawiciela powinna być moralność. Bez moralności polityka staje się tyranią, a ekonomia - zniewoleniem. Można składać puste obietnice polityczne i gospodarcze, lecz sumienia oszukać nie można.

telukOtrzymaliśmy apel prezesa Instytutu Globalizacji Tomasza Teluka w sprawie głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Gorąco polecamy!

W nadchodzących wyborach zagłosujmy na polityków, którzy opowiadają się za ochroną życia ludzkiego.

Chciałbym zaapelować do wyborców, aby przy urnach kierowali się kryterium sumienia. Dla katolika, kluczowym elementem, decydującym o wyborze tego, a nie innego przedstawiciela powinna być moralność. Bez moralności polityka staje się tyranią, a ekonomia – zniewoleniem. Można składać puste obietnice polityczne i gospodarcze, lecz sumienia oszukać nie można.

Bardzo wysoko oceniam akcję fundacji Pro ? Prawo do Życia, przyznającą dobrowolny Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie. Jest to doskonały przykład obywatelskiego nacisku na polityków, znany choćby z USA, gdzie w podobny sposób libertarianie wymusili na Partii Republikańskiej nie podwyższanie podatków. Oczywiście kwestie ochrony życia są nieporównywalnie ważniejsze od jakichkolwiek kwestii finansowych.

Myślę, że każdy kiedyś staje przed trudnym wyborem, próbą, której można sprostać wyłącznie dzięki Bożej Łasce. Dostępnej dla nas, jeśli się o nią modlimy. Dzięki Niej możemy odróżnić dobro od zła. Jeśli ją odrzucamy, będziemy wybierać zło. Doskonale widać to w przypadku głosowań nad kwestiami etycznymi. Istnieje bardzo duża grupa posłów, którzy dają doskonałe świadectwo. Często wbrew interesom partyjnym, nie ulegając oportunizmowi, stawiając na szali swoją karierę. To są kandydaci, którym można zaufać. Jeśli nie zawiedli w sprawie zasadniczej, z pewnością nie zawiodą także na innych polach.

Nadzieję budzi także mobilizacja elektoratu. Ponad 600 tys. ludzi, którzy podpisali się pod projektem pełnej ochrony życia od naturalnego poczęcia aż do śmierci to przeciwwaga dla cywilizacji śmierci promującej nową eugenikę: eutanazję, antykoncepcję, aborcję, czy in vitro czyli aborcję hurtem. Politycy muszą się po prostu z nami liczyć!

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN