Szukaj
Close this search box.

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy okazję zaprezentować naszą ofertę, skierowaną do młodych osób podczas Targów Wspólnot.

Targi wspominamy bardzo miło, jako czas wartościowych rozmów na tematy związane z ochroną życia i aborcją. Młodzi ludzie pytali najczęściej o kwestię zagrożenia życia matki i co można zrobić, jeśli takie zagrożenie występuje. Wyjaśnialiśmy, że celowe zabicie dziecka (czyli aborcja) jest niedopuszczalne, a lekarz ma w takiej sytuacji dwóch pacjentów, o których powinien się troszczyć. Jeśli natomiast nie będzie możliwe uratowanie obojga, czyli zarówno matki, jak i dziecka, to etycznym jest postępowanie mające na celu ratowanie życia kobiety, przy jednoczesnym ryzyku wystąpienia niechcianego skutku – czyli śmierci dziecka. Natomiast coraz częściej medycyna znajduje ratunek dla obojga, a wprowadzenie zakazu aborcji powoduje rozwój nauk medycznych, bo nie zabija się pacjenta, ale trzeba znaleźć nowe metody terapeutyczne, by go uratować.

Rozmawialiśmy także na tematy związane z polskim prawem dotyczącym aborcji, a także o przestępczości aborcyjnej, której ofiarami pada ponad 30 000 nienarodzonych dzieci rocznie. Młodzi ludzie, w większości w wieku licealnym, chętnie brali od nas broszury „Jak rozmawiać o aborcji?”, modele „Jaś” – czyli figurki dziecka w 10. tygodniu życia oraz przypinki z logo naszej fundacji, a także ulotki. Kilka osób wyraziło też gotowość do współpracy i zostawiło nam swoje numery telefonu.

Na targach obecny był także biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, Robert Chrząszcz, który z zainteresowaniem pytał o działalność naszej fundacji i udzielił nam swojego pasterskiego błogosławieństwa.

Podsumowując, kolejny raz udział w targach podczas SMAK był bardzo owocny. Wiele młodych osób dowiedziało się o okrucieństwie aborcji, a dzięki materiałom edukacyjnym będzie mogło poszerzyć swoją wiedzę i przekazywać ją dalej. A to jest konkretny wkład w budowę Cywilizacji Życia. Bardzo dziękujemy Organizatorom za możliwość wzięcia udziału w targach. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN