Bojkot Orlenu rozpoczęty. Dołącz i Ty!

znak stop reka dzieckaMirosław Wielgoś, Kierownik Kliniki, w której zabijane są do szóstego miesiąca ciąży dzieci podejrzane o chorobę został jurorem w Plebiscycie PKN ORLEN "Polacy z werwą". Znając dorobek aborcyjny tego medyka Orlen odpowiedział nam, że Wielgoś jest "wybitnym specjalistą" i "uznanym autorytetem w dziedzinie medycyny". Pomimo kilkukrotnych apeli do Prezesa Zarządu PKN ORLEN SA Dariusza Krawca, nie doczekaliśmy się interwencji z jego strony. Społeczna odpowiedzialność biznesu wyklucza postawę obojętności na zabijanie chorych dzieci. W związku z tym rozpoczynamy kampanię społeczną, w której zachęcamy wszystkich do powstrzymania się od korzystania z produktów i usług PKN ORLEN SA a także do protestów wobec tej bezdusznej polityki.

znak stop reka dzieckaMirosław Wielgoś, Kierownik Kliniki, w której zabijane są do szóstego miesiąca ciąży dzieci podejrzane o chorobę został jurorem w Plebiscycie PKN ORLEN “Polacy z werwą”. Znając dorobek aborcyjny tego medyka Orlen odpowiedział nam, że Wielgoś jest “wybitnym specjalistą” i “uznanym autorytetem w dziedzinie medycyny”. Pomimo kilkukrotnych apeli do Prezesa Zarządu PKN ORLEN SA Dariusza Krawca, nie doczekaliśmy się interwencji z jego strony. Społeczna odpowiedzialność biznesu wyklucza postawę obojętności na zabijanie chorych dzieci. W związku z tym rozpoczynamy kampanię społeczną, w której zachęcamy wszystkich do powstrzymania się od korzystania z produktów i usług PKN ORLEN SA a także do protestów wobec tej bezdusznej polityki.

Przykład maila, który można wysłać do Prezesa Zarządu PKN ORLEN SA Dariusza Krawca (e-mail: zarzad@orlen.pl):

Szanowny Panie!

Z oburzeniem przyjąłem informację o powołaniu Mirosława Wielgosia do jury konkursu “Polacy z Werwą”.

Stwierdzenie, zawarte w piśmie Orlenu, że “jedynym kryterium wyboru członków jury jest ich wiedza oraz dorobek naukowy” wskazuje na obojętność kierowanej przez Pana firmy, na okrutny los niepełnosprawnych dzieci.

Takie postępowanie jest sprzeczne z odpowiedzialnością społeczną Orlenu. Stawia również pod znakiem zapytania Pańskie kwalifikacje do kierowania spółką, w której Skarb Państwa ma poważne udziały.

Liczę, że podejmiecie Państwo odpowiednie kroki mając na celu naprawę popełnionych błędów. Dopóki to nie nastąpi rezygnuję z korzystania z państwa usług i do tego samego będę namawiał moją rodzinę oraz znajomych.

Z poważaniem,

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN