Kanada: blisko połowa eutanazji z powodu poczucia bycia ciężarem

W 2023 roku w Kanadzie przeprowadzono 622 eutanazje na ludziach, którzy nie byli nieuleczalnie chorzy. Wielu z nich mogło przeżyć jeszcze dekadę lub więcej. Blisko połowa z nich czuła się jednak... samotna, a według stanowionego prawa wystarczy że człowiek przeżywa "fizyczne lub psychiczne cierpienie, które dla niego jest nie do wytrzymania", by można było takiego człowieka zabić.

Ponadto spośród wszystkich 15343 eutanazji przeprowadzonych w 2023 blisko 50% osób jako główną przyczynę cierpienia, a więc i eutanazji uznała poczucie bycia „ciężarem dla rodziny, przyjaciół, opiekunów”.

Czy dawano im odczuć, że są ciężarem? Czy może nie spojrzeli na swoje cierpienie jako na szansę dla innych do czynienia dobra, do pochylenia się nad potrzebującym? Świat, w którym uczymy się cenić wyłącznie siłę i witalność, a potępiać potrzebujących i słabych szybko staje się nieludzki. 

W Kanadzie państwo podpisuje się pod takim podejściem do człowieka. Stwarza prawną i faktyczną możliwość zabójstwa kogoś, kto wie, że potrzebuje pomocy i towarzystwa drugiego człowieka. Prawda jest jednak taka, że wszyscy tego potrzebujemy. Czy to oznacza, że wszyscy nadają się do uśmiercenia?

Źródło: https://thinkspot.com/…

Uważasz, że to ważne? Udostępnij znajomym:

Więcej interesujących treści

Czy winni śmierci Felka zostaną ukarani?

Przypomnijmy najważniejsze fakty: Felek miał cierpieć na wrodzoną łamliwość kości – chorobę, przy której rokowania i postać aż do momentu narodzin są niepewne. Anicie, matce

aborcja

Oby ta śmierć nie poszła na marne

Polskę obiega informacja o zamordowaniu nienarodzonego dziecka w dziewiątym miesiącu ciąży zastrzykiem z chlorku potasu w serce. Dopuściła się tego dr Gizela Jagielska – zastępca

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN